شما اینجا هستید
اخبار برتر » تحلیل عملکرد تیم ملی در گرندپری ژاپن| فرزان عاشورزاده

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن اولی کشورمان در اولین دیدار خود در مسابقات گرندپری ژاپن برابر هوگوپوش اسپانیا نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال تاثیر گذار این رویداد بازماند.

فرزان عاشورزاده در اولین بازی به مصاف وینسته اسپانیایی با رنک ۱۷ رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۹ مغلوب شد. وینسته بعد از شکست کیم کره ای با رنک ۱ و پوپوف روسی با رنک ۸ در مقابل آرمین هادی پور مغلوب و به جایگاه سوم اکتفا کرد.

در این وزن اکثر حریفان از چابکی نسبتا خوبی برخوردارند و معمولا نیاز به استفاده از کف های قدرتمند جهت کنترل نفوذ جزو ابزارهای مورد نیاز پیروزی بر حریفان است و عاشورزاده نه قدرت کافی در این ضربات از خود نشان داد و نه سرعت کافی در مهار بازیکن مهاجم به طوری که کف های وی یا دیرتر و یا زودتر از موعد به حریف اصابت می‌کرد. نوع بازی و تحرک فرزان عاشورزاده ساکن با میل تهاجمی کم و تدافعی به نظر می آید به طوری که انگار ضربات پای جلو را فقط برای نگرفتن اخطار کم کاری بالا می‌آورد چراکه نه به اندازه کافی قدرت دارد نه به اندازه کافی نفوذ.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد در مسابقه فرزان انگیزه کافی را نیز از خود نشان نمی دهد و در راند آخر با اینکه امتیاز عقب است، تلاش کافی برای کسب امتیاز از خود نشان نمی‌دهد، حالا یا این امر مربوط به آمادگی جسمانی پایین است و یا به دلیل عدم اعتماد به نفس و عوامل روحی روانی.

با توجه به مصاحبه های قبلی فرزان عاشورزاده که هدف خود را حضور در المپیک و کسب مدال عنوان کرده است، به نظر می‌رسد به تلاش بیشتری نیاز دارد، چراکه بازی ها و جنگندگی های گذشته فرزان پتانسیل حضور و کسب نتیجه در المپیک را در وی نشان داده است.

در آخر ذکر نکته های زیر ضرروی به نظر می‌رسد:
۱- تمرکز بر تقویت ضربات کف قدرتی
۲- افزایش چابکی و سرعت جابجایی و افزایش چابکی
۳- تقویت نفس و آمادگی جسمانی
۴- تقویت اعتماد به نفس و انگیزه برای شکست حریف

https://t.me/taekwondoplus

پایگاه خبری تکواندو پلاس | |:: خبری :: تحلیلی :: گزارش ::|