شما اینجا هستید
بین الملل » دابین لی کره‌ای قدرت بدنی بالا را رمز موفقیت خود می‌داند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رشبته تکواندو، ورزشی است که موفقیت در آن مجموعه‌ای از توانایی‌ها همچون سرعت، مهارت و قدرت بدنی بالا را می‌طلبد.

“لی” با اشاره به مرحله دوم مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ گفت: این رقابت‌ها در “چیبا” ژاپن برگزار می‌شود و قطعا حضور تکواندوکاران قوی تری را شاهد خواهیم بود. این موضوع انگیزه من را بالا می‌برد تا تمرینات قدرتی‌ام را بیشتر کرده و برای حضور در این رقابت‌ها آماده تر از قبل ظاهر شوم.»

راه های بسیاری برای کسب پیروزی در مبارزات وجود دارد اما هر تکواندوکار، یکی از مهارت هایی که می‌داند از طریق آن می‌تواند به هدف برسد را برای خود انتخاب می‌کند و در کنار مهارت‌های لازم دیگر آن را برجسته می‌نماید.

توانایی بدنی بالا “دا بین لی” کره‌ای از ویژگی‌های اصلی او محسوب می‌شود که “لی” به خوبی از این توانایی‌اش بهره برده است.

قدرت بدنی او زبانزد دنیای تکواندو شده است و با بهره‌گیری از همین مهارت توانست عنوان قهرمانی مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ را به تصاحب خویش درآورد.

در فینال این رقابت‌ها، “لی” مقابل “بریسیدا آکوستا” مکزیکی قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۰ بر ۴این هوگوپوش را شکست دهد.

راند اول این رقابت، با برتری آکوستا و امتیاز ۴ بر ۳ او به پایان رسید. نتیجه راند دوم، تساوی (۴ – ۴) بود اما در راند پایانی “لی” توانایی خود را با ضربات پرقدرت به نمایش گذاشت و ۱۰ بر ۴ به برتری رسید و مدال خوشرنگ طلا را بر گردن آویخت.

به منظور رقابت در سنگین وزن قدرت بدنی بالا لازم است اما “لی” می‌داند که غیر از این فاکتور باید بر روی تمرکز و ضربات خود نیز توجه بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص مبارزاتش با نماینده مکزیک گفت: پیش از مبارزه مقابل آکوستا، شرایط روحی مناسبی نداشتم اما خیلی زود توانستم بر این موضوع غلبه کنم. غیر از قدرت بدنی که لازمه یک مبارزه خوب است، از نظر روحی و روانی نیز خود را تقویت کردم و با روحیه عالی او را شکست دادم.

“لی” افزود: هنگام تمرینات واقعا از عملکرد خود راضی هستم. در روز ۲ ساعت صبح و همچنین ۲ ساعت عصر را برای تمرین در نظر گرفته‌ام. هفته‌ای یک شب را نیز به تمرین اختصاص داده‌ام.

وی اینطور ادامه داد: در مبارزه، ضربه سر را خیلی دوست دارم و زیاد از آن استفاده می‌کنم چراکه علاوه بر جذابیت، امتیاز بالایی نیز به تکواندوکار تعلق می‌گیرد. در فاصله نزدیک خیلی سریع عمل می‌کنم و اجازه نمی‌دهم رقیب حرکت بعدی‌ام را حدس بزند.

“لی” گفت: از کودکی شیفته تکواندو بودم و در زمان مدرسه به طور جدی تمریناتم را آغاز کردم. اکنون تنها مدالی که من را راضی می‌کند طلا است. اگر برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ – توکیو امتیاز لازم را کسب نمایم تنها هدفم کسب مدال خوشرنگ طلا و ایستادن روی سکوی قهرمانی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::