شما اینجا هستید

بین الملل » عشق پدر و مادرم مرا به طلای جهانی رساند
گروه : بین الملل

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ “جون سئو بی”  در فینال، رقابتی نفسگیر با گئورگی پوپوف روس داشت و پس ازپیروزی مقتدرانه ۲۴_۵۳ ، سکوی قهرمانی مسابقات جهانی منچستر را از آن خود کرد. وی در سال ۲۰۱۶ قهرمانی رقابت های جهانی نوجوانان را در کارنامه اش به ثبت رساند و در این فاصله زمانی، سه طلای خوشرنگ دیگر در سطح نوجوانان و بزرگسالان برای کره به ارمغان آورد؛ اما رقابت های جهانی  2019، قدم اول در راه رسیدن به هدف اصلی اش، یعنی قهرمانی المپیک است.

“جون سئو” در مصاحبه با سایت فدراسیون جهانی تکواندو گفت:« در مسابقات جهانی، ابتدا متوجه نشدم  برنده رقابت سخت فینال شده ام. بازی که به پایان رسید، تمام دوربین ها روی من زوم کردند و عکاسان چپ و راست از من عکس می گرفتند. آن زمان تازه فهمیدم چه خبر است و متوجه شدم مقام اول را کسب کرده ام.همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد و برای من در کسری از ثانیه گذشت.»

 اما چشم انداز اصلی “جون سئو ” به طلای جهانی خلاصه نمی شود. حتی اگر او در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز حضور نداشته باشد، با قدرت در انتظار المپیک دوره بعد آن، ۲۰۲۴ پاریس خواهد بود و دست از تمرین و تلاش برنمی دارد.

در پاسخ به این سوال که چند ساعت از روز را صرف تمرین تکواندو می کنی، گفت:« خوشحالم که مقام قهرمانی را کسب کرده ام. در مقطع راهنمایی بودم که تکواندو را شروع کردم. اکنون دانشجو هستم و اول راه قهرمانی. سه مرتبه در روز تمرینات سخت دارم و این برنامه، پنج ساعت از هر روز من را پر می کند؛ روزهای پرانرژی و پرامید من. »

قهرمان باانگیزه و جوان کره، از یک انگیزه قوی یعنی عشق به خانواده و حمایت پدر و مادر در پیشرفت خود گفت: «هنگام تمرین برای مسابقات جهانی، تنها یک انگیزه مرا به جلو پیش می برد. آوردن مدال به خانه برای پدر و مادرم و همچنین تقدیم آن به استادانم. آنها سال هاست برای پیشرفت من زحمت می کشند و مرا حمایت کرده اند. تمام انگیزه ام برای کسب مدال، تقدیم  یک طلای خوشرنگ به آنان بود به پاس قدردانی از تمام زحماتشان.»

به عقیده “جون سئو”، افزایش قدرت بدنی و توان بالای جسمانی بسیار اهمیت دارد:« من باید بیشتر و بیشتر تمرین می کردم تا به هدف نزدیک شوم و این یکی از دلایل موفقیتم است.»

 قهرمان جهانی گفت:«تمام تلاش خود را می کنم و با تمرینات سخت، خود را از لحاظ روحی و جسمی بالا می کشم. مطمئنم تا پنج سال آینده با آمادگی کامل قدم به آوردگاه المپیک پاریس خواهم گذاشت و نتیجه تمام تلاش هایم را خواهم گرفت.»

تنها نگرانی این روزهای “جون سئو”، رویارویی با حریفان در رقابت های پیش رواست: «طی دو ماه اخیر، شب ها پیش از خواب، با آرامش کامل روحی و روانی، تمام حرکات و تکنیک هایم را در ذهن مرور می کردم و عکس العمل رقبایم را هم حدس می زدم و برای تک تک آنها برنامه می ریختم. اکنون رقبایم تمام تکنیک های مرا شناخته اند و دیگر برایشان غیرقابل پیش بینی نیست و می توانند برای مقابله با من برنامه ریزی کنند. باید تکنیک و روش مبارزاتم را تغییر دهم.»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::