شما اینجا هستید

اخبار برتر » به المپیک خوش آمدید

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رقابت‌های تیمی مشترک به تازگی وارد مسابقات تکواندو شده است که در آن ۲ ورزشکار مرد و ۲ تکواندو زن به طور مجزا با حریفانشان مبارزه می‌کنند و در نهایت مجموع امتیازات محاسبه می‌شود. فعلا چین با قهرمانی در مسابقات جام جهانی و ایران با قهرمانی در بازی‌های هنر‌های رزمی جهان بلیت توکیو را برای این رشته جدید ذخیره کرده اند و سایر حریفان هم در مسابقات آینده معرفی خواهند شد. 
   تکواندو مردان ایران بعد از ناکامی در المپیک ریو با فراز و نشیب‌های زیادی در عرصه بین المللی روبه رو شد، اما تلاش کرد بتواند به روز‌های خوش گذشته بازگردد. در این بین فدراسیون نشین‌ها هم تلاش کردند در سال المپیک آرامش را به اردوی تیم ملی بازگردانند و کسب سهمیه المیپک در بخش مشترک می‌تواند زمینه ساز انگیزه بیشتر تکواندوکاران در بخش انفرادی باشد. 
   در حالی که مدال‌های تیمی تکواندو در جدول توزیع مدالی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ بی تاثیر است، اما گفته می‌شود این بخش به طور رسمی وارد بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ خواهد شد، همانطور که در چند دوره قبلی المپیک هم تکواندو ابتدا به صورت نمایشی وارد بازی‌ها شد و سپس با تغییر برخی قوانین و همه گیر شدن آن، جای خود را در بین رشته‌های المپیکی باز کرد. 
   در هر صورت تکواندوکاران بخش تیمی مشترک هم جزئی از کاروان اعزامی ورزش ایران به المپیک توکیو محسوب می‌شوند، لباس یکسان دریافت خواهند کرد و در کنار سایر ورزشکارانی که سهمیه المپیک می‌گیرند، راهی این بازی‌ها می‌شوند و چه بهتر اگر به آن‌ها هم کمی روحیه و انگیزه مبارزه داده شود.
   هر چند مسابقات تیمی مشترک برای نخستین بار وارد بازی‌های المپیک شده است و به صورت نمایشی در توکیو اجرا خواهد شد، با این همه تیم ملی ایران مجوز حضور در این بازی‌ها را با قهرمانی در رقابت‌های هنر‌های رزمی جهان گرفته است و این موضوع می‌توان سرآغازی باشد برای افتخارآفرینی دوباره تکواندو در آوردگاه بزرگ المپیک.
   با رصد بر روی خروجی رسانه‌های مختلف دیدیم که هیچ یک از مسئولان بلندپایه ورزش کشور نسبت به این سهمیه واکنشی نشان ندادند، در حالیکه این رشته هم می‌تواند همچون برخی ورزش‌های تازه وارد در المپیک بعدا جای خود را باز کند و برای کاروان ورزش ایران افتخارآفرین باشد و بهتر بود مسئولان هم واکنشی حتی در حد همین یک جمله «به المپیک خوش آمدید» نشان دهند تا انگیزه بیشتری به ورزشکاران این رشته داده شود.

 انسیه بحری
 خبرنگار تحریریه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::