شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: هدفم بهترین مدال المپیک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کسب مدال طلای رقابت‌های گرندپری ژاپن و برداشتن گامی دیگر در راه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ اظهار کرد: پنج مبارزه در این رقابت‌ها داشتم که خدا را شکر توانستم در هر پنج بازی مقتدرانه ظاهر شوم و بهترین عملکرد را داشته باشم. دور اول با حریف مکزیکی مصاف کردم و به این خاطر که بازی اول بود مقداری برایم سنگین بود اما  توانستم با اختلاف کم او را شکست دهم.

تکواندوکار وزن منهای ۶۸ کیلوگرم افزود: مبارزه دوم با حریف اسپانیایی بود که واقعا توانایی زیادی داشت و جزو بهترین‌های این رقابت‌ها بود. او در مسابقات جهانی در حالی مدال نقره گرفت که با اختلاف کم در دیدار فینال شکست خورده بود اما توانستم با توجه به برنامه‌ای که با کمک کادر فنی پی‌ریزی کرده بودیم با ۲۰ امتیاز اختلاف در پایان دو راند او را شکست دهم. رقابت سوم مقابل سروش احمدی بود که طبق نظر کادر فنی و برنامه‌ای که داشتم توانستم او را شکست دهم.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه چهارم نیز مقابل حریف برزیلی بود که توانسته بود سئوک بای کیم از کره‌جنوبی و برادلی سیندن قهرمان جهان ۲۰۱۹ را شکست دهد. او حریفی بسیار باهوش و شش دانگ بود که خدا را شکر توانستم با نمایشی عالی او را شکست دهم. واقعا از خودم در این مبارزه راضی بودم و توانستم یکی از بهترین مبارزاتم‌ را به نمایش بگذارم.

حسینی ادامه داد: در دیدار فینال طبق هماهنگی که با استاد عسکری داشتم و با توجه به اینکه مبارزه‌های حریفم را آنالیز کرده بودیم می‌دانستیم که باید او را در دو راند ابتدایی خسته کنم و وقتی بدنش افت کرد در راند سوم حملاتم را شروع کنم و امتیاز بگیرم. دقیقا به همین منوال شروع کردم تا جایی که توانستم در راند سوم ۲۲ امتیاز بگیرم و با اختلاف بالا او را شکست دهم.

تکواندوکار وزن منهای ۶۸ کیلوگرم با اشاره به اهمیت کسب این مدال در راه کسب سهمیه المپیک گفت: خدا را شکر با این مدال طلا ۴۰ امتیاز شیرین در مسیر کسب سهمیه گرفتم. ان‌شاءالله به همین شکل جلو بروم و باقی مسیر را نیز به خوبی طی کنم و در نهایت سهمیه المپیک را کسب کنم. آرزوی هر ورزشکاری است که در المپیک به میدان برود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. ان‌شاءالله در المپیک با برنامه‌ریزی که فدراسیون و کادر فنی دارند بتوانم خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب کنم و باعث شادی دل مردم شوم. هدفم کسب بهترین مدال در المپیک است و امیدوارم به این هدف بزرگ برسم.

وی در پایان با قدردانی از حمایت‌های مردم و خانواده تکواندو گفت: در این مدت حمایت‌های بسیار خوبی از سوی مردم داشتم. از مجموعه خانواده تکواندو و فدراسیون و همین‌طور مردم عزیزمان که سر من منت گذاشتند و حمایتم کردند قدردانی می‌کنم. امیدوارم بتوانم در نهایت با مدالی خوش‌رنگ در المپیک دلشان را شاد کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::