شما اینجا هستید
اخبار برتر » عسکری: امتیازات خوبی را بدست آوردیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسگری با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای گرندپری تکواندو مسابقات بسیار سنگینی است که به دلیل حضور بهترین های دنیا همیشه در بالاترین سطح فنی برگزار می شود. رقابتهای ژاپن نیز در همین شرایط برگزار شد که خدا را شکر نتایج خوبی کسب کردیم.

وی ادامه داد: تورنمنت های پایانی در مسیر کسب امتیاز ورودی المپیک است و مدعیان سفر به توکیو در حال جمع آوری امتیازات هستند و هر چه پیش می رویم کار سخت و دشوار می شود. برای ما خیلی اهمیت داشت در اوزانی که نیاز داشتیم امتیازات خوبی را بدست آوردیم.

سرمربی تیم ملی به مدال طلای میرهاشم حسینی اشاره کرد و گفت: میرهاشم بیشتر از همه نفرات تیم به امتیاز کامل این رقابتها نیاز داشت که خدا را شکر بعد از قهرمانی و ۴۰ امتیازی که در رم بدست آورد، در مسابقات «چیبا» هم همین شرایط را تکرار کرد. فکر می کنم تا رنکینگ ششم بالا بیاید و این خیلی خبر خوبی برای ماست.

عسگری ادامه داد: هادی پور نقره با ارزشی بدست آورد و جایگاه خود را در رنکینگ تثبیت کرد. سجاد مردانی هم با وجود آسیب دیدگی از ناحیه روی پا، با کمک پزشک تیم مسابقات را ادامه داد. نظر من این بود که ادامه ندهد ولی غیرتمندانه مبارزه کرد و اگر اشتباه داوری نبود می توانست پیروز مبارزه با حریف کره ای باشد. 

وی افزود: قسمت ما این بود که در این رقابتها با ۶ تکواندوکار، یک طلا، یک نقره و یک برنز کسب کنیم. خدا را شاکر هستیم. ولی این مدالها ما را نه خوشحال می کند و نه ناراحت، این رقابتها در مسیر ماست و در حال جمع آوری امتیازات هستیم. هنوز دو مرحله دیگر باقی مانده و امیدوارم در این مسابقات نیز عملکرد خوبی به نمایش گذاشته و سهمیه های خود را در این سه وزن قطعی کنیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص شکست رقبای میرهاشم در «چیبا» گفت: در وزن ۶۸- کیلوگرم خوشبختانه غیر از «دای هون لی» که رنکینگ یک دنیاست و برنز گرفت و «دنیسنکو» که غیبت داشت، سایر مدعیان از نفر دوم تا نهم رنکینگ قبل از سکو باختند که این می تواند برای ما که چشم به سهمیه المپیک در این وزن داریم خیلی خوب باشد. 

عسگری در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد عملکرد ضعیف عاشورزاده در دو تورنمنت قبلی گفت: فرزان در تمرینات درون اردویی عملکرد بسیار خوبی دارد و خیلی عالی تمرین می کند. ولی واقعیت این است که کم کردن وزن خیلی به او لطمه می زند و تاثیر منفی روی عملکرد او دارد. 

وی در پایان گفت: برنامه بعدی ما بدون شک مرحله سوم مسابقات گرندپری در بلغارستان است. بعد از بازگشت از ژاپن برنامه های تمرینات را اعلام خواهیم کرد. ضمن اینکه تورنمنت صربستان را هم داریم که امیدوارم شرایط اعزام فراهم شود. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::