شما اینجا هستید
تیتریک » ترفندهای طلایی آقای سرمربی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم‌ملی تکواندو کشورمان در مرحله دوم مسابقات گرند‌پری به میزبانی ژاپن موفق شد سه مدال طلا، نقره و برنز را توسط میرهاشم حسینی، آرمین هادی‌پور و سجاد مردانی به دست بیاورد.

روی هم رفته تیم ملی در ژاپن نمره قبولی گرفت و دوباره امید را به جامعه تکواندو برگرداند. در این یادداشت قصد داریم وضعیت کلی تیم را مورد بررسی قرار دهیم.

عملکرد ملی پوشان در چیبا نشان داد که فریبرز عسکری و همکارانش تغییرات جدی و ملموسی را بر روی ورزشکاران ایجاد کرده اند.

نقطه قوت اول وضعیت روانی ورزشکاران است. تقریبا هر ۶ ورزشکار کشورمان در این مسابقات روحیه جنگندگی بالایی داشتند و تا آخرین لحظه به دنبال کسب نتیجه بودند. بی شک برخورداری از آمادگی جسمانی بالا به این امر کمک شایانی کرده بود. آمادگی جسمانی بالای ملی پوشان از چند بعد قابل اثبات است. اول تلاش تا آخرین ثانیه بازی و دوم بالا بودن نسبی امتیازات کسب شده در راند سوم نسبت به راندهای اول و دوم توسط ورزشکاران.

نکته قابل توجه دیگر که نقش مهمی در نتیجه گیری تیم کشورمان در چیبا داشت. بازی با فکر و نقشه قهرمانان ارزشمندمان بود. بررسی بازی ها نشان می دهد که ملی پوشان کشورمان در هر بازی و برای هر رقیب برنامه و نقشه جداگانه طراحی کرده بودند. آنهایی که مسابقات را به صورت زنده از یوتیوب دیدند به خوبی راهنمایی های مثمر ثمر فریبرز عسکری و مهمتر از آن رعایت آنها توسط بازیکنان را دیدند و شنیدند.

نکته پایانی در خصوص تیم ملی کشورمان همدلی و اعتمادی است که بین کادرفنی و بازیکنان ایجاد شده است. اعتماد بازیکنان به سرمربی و رعایت بندبند تذکرات وی، نقطه ای است بسیار ارزشمند که آینده ای روشن را برای تیم ملی کشورمان رقم خواهد زد.

اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که طبق اصول علم تمرین، یک ورزشکار نمی تواند مدت زمان طولانی در اوج عملکرد باقی بماند‌. اگر اوج عملکرد تیم را در چیبا در نظر بگیریم، بی شک عسکری و همکارانش برای صوفیه و مسکو نیاز به طراحی تمرین ویژه ای دارند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::