شما اینجا هستید

تیتریک » شجاعی: هدفم المپیک ۲۰۲۰ است/ تا آخرین نفس تلاش می‌کنم
گروه : تیتریک , خبر , گفتگو

Rate this post

زهرا شجاعی تکواندوکار نوجوان گیلانی در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس پس از بازگشت خود بعد از دوری ۲۵ ماهه گفت: به خاطر پارگی رباط صلیبی ۵ بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم، خدا را شکر اکنون تمرینات حرفه‌ای را شروع کرده‌ام به زودی مسابقات برمی‌گردم.

وی افزود: در بازی فینال ۲۰۱۷ ازبکستان رباط صلیبی پاره کردم و پس از عمل جراحی که در تهران انجام دادم به خاطر اشتباهات پزشکی پای من عفونت کرد‌. دو هفته پس از آن دوباره عمل جراحی انجام دادم و متاسفانه پای من کاملا بی حرکت و صاف باقی ماند.

شجاعی ادامه داد: بعد از فیزیوتراپی در تهران و زحماتی که فدراسیون برای من کشید بازهم به نتیجه نرسیدم. مراحل درمانی را در رشت انجام دادم و دوباره به دکترم در تهران مراجعه کردم که اینبار فقط ارتروسکوپی انجام دادند و من را در بیمارستان نگه داشتند تا تحت نظر فیزیوتراپ خودشان باشم. بعد از مدتی که تغییری حاصل نشد عمل بعدی را انجام دادند اینبار دیگر زانویم را اصلا نمی توانستم تکان بدهم.

قهرمان با اراده و صبور کشورمان گفت: اینجا زمانی است که به من گفتند هیچ کاری برای بهبودی ام از دستشان بر نمی‌آید. نا امید نشدم و به دکتری دیگر مراجعه کردم و بعد از ۴ عمل ناموفق تنها با یک جراحی زانوی من بهبود پیدا کرد و با گذشت یک‌سال به مرور زمان تمریناتم را شروع کردم.

زهرا شجاعی در خصوص مرحله اول انتخابی تیم ملی که روز یکم مهرماه برگزار می‌شود، گفت: نام من در لیست مرحله اول مسابقات ورود به اردو بود ولی تصمیم گرفتم اولین حضورم در مسابقات لیگ باشد تا به آمادگی بالاتری برسم.

وی با اشاره به روزهای سختی که پشت سر گذاشت، گفت: در اولین عمل دکترها خیلی نا امید بودند ولی من باز هم از ته دل می‌خواستم تا برگردم و این اشتیاق را از دست ندادم. گاهی که دلسرد می‌شدم اتفاقاتی باعث می‌شد تا دوباره خواست خدا را هم در برگشتم به میدان ببینم و حتی تصمیم گرفتم تک پا هم که شده مبارزه کنم. افراد بسیاری از من حمایت می‌کردند که از آنها تشکر می‌کنم.

وی در پایان گفت: آسیب دیدگی‌ها انگیزه مرا برای ادامه ورزش بیشتر کرده است. از خانواده تکواندو و بازیکنان می‌خواهم دست از تلاش و خود باوری بر ندارند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::