شما اینجا هستید
اخبار برتر » بازگشت میرهاشم، نعمتی برای ایران | تکواندو در مسیر درست

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم ملی تکواندو در یکی از مهمترین مسابقات خود در راه ورود به بازی های المپیک دست پر بیرون آمد. رقابت‌های گرندپری ژاپن برای برخی از تکواندوکاران دارای رنکینگ ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود و شاید مهم‌ترین آنها میر هاشم حسینی که توانست با دست پر از این میدان برگردد. هر چند که فرزان عاشورزاده باز هم باخت و شرایطش برای حضور در گرند پری‌های بعدی بسیار سخت و دشوار شد اما فعلا باید از درخشش میر هاشم لذت برد.

بعد از اینکه میرهاشم حسینی به دلیل صادر نشدن ویزا شانس حضور در مسابقات جهانی منچستر را از دست داد حتی قصد داشت قید حضور در تکواندو را هم بزند اما بعد از صحبت های فریبرز عسکری با او خیلی زود به تمرینات برگشت و حالا در چندمین رویداد مهم بین المللی توانست به مدال طلا برسد.

میرهاشم در این روزها چنان درخشان ظاهر شده است که حالا مدعی درجه یک کسب مدال المپیک هم هست. او با نتایجی که کسب کرده امتیازات خوبی را بدست آورده هر چند که واقعا کارشکنی های انگلیس کار دست او و کادر فنی داد اما مربیان با نگاه درست توانستند این پدیده را بار دیگر به تیم ملی برگردانند. او بعد از مسابقات جهانی به گرندپری رم رفت و شایستگی خود را در ایتالیا ثابت کرد؛ سپس در رقابت‌های دانشجویان جهان مدال طلا کسب کرد و حالا یک مدال طلا را هم از گرندپری ژاپن گرفته است.

این روزهای درخشان میر هاشم حسینی یک امیدواری بزرگ را برای تکواندو به وجود آورده است. البته آرمین هادی پور و سجاد مردانی هم با وجودی که به مدال طلا نرسیدند اما توانستند با کسب مدال نقره و برنز جایگاه خوبی را برای خود رقم بزنند. به طور کلی نتایجی که تیم ملی تکواندو در گرندپری ژاپن دست آورد، خوب بود.

نخستین دستاورد نتایج گرند پری ژاپن این است که خیال کادر فنی را برای مسابقات مهم در بلغارستان و روسیه اندکی آسان‌تر کرد؛ به خصوص میرهاشم که احتمالا صعود خوبی خواهد داشت و آرمین و سجاد هم با امتیازات این مسابقات جایگاهشان را حفظ می کنند.

این مسابقات نشان داد که کادر فنی تکواندو در مسیر درستی قدم بر می دارد و می توان به کسب سهمیه امیدوار بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::