شما اینجا هستید

اخبار برتر » تحلیل عملکرد تیم ملی در گرندپری ژاپن| آرمین هادی پور

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، آرمین هادی پور تکواندوکار وزن اولی کشورمان در مسابقات گرندپری ژاپن با شایستگی به مرحله‌ی فینال راه پیدا کرده بود اما برابر نماینده کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

همانطور که در تحلیل قبلی نیز به آن اشاره شد، در وزن اول چابکی فاکتور تعیین کننده ای در قهرمانی بازیکنان است. آرمین از این فاکتور بهره مند بوده و در تمامی راندها با چابکی نسبتا بالا، حملات نفوذی کف با قدرت بالا را مکررا انجام می داد. این بازیکن با گارد بسته پایین، سر عقب و دید مناسب یک بازی کاملا بسته مبتنی بر امتیازگیری با کف، دولیوچاگی قدرتمند و آپدولیو و نیم نگاهی به پاکات هم در فاز حمله و هم در فاز دفاع امتیاز گیری می کرد.

از دیگر نقاط قوت آرمین، اصرار به حمله تا بیرون راندن حریف از زمین بوده که منجر به اخطار حریف و کسب امتیاز برای آرمین می گردد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که آرمین هادی پور در کنار قابلیت بالای امتیاز گیری، به سبب اتخاذ تدابیر دفاعی مناسب با دست ها به سختی امتیاز از دست می داد.

در کنار تمامی ویژگی های مثبت پیش گفته، آرمین هادی پور در بازی فینال نقاط ضعف مختصری داشت که منجر به باخت وی شد:
۱- عدم ارائه دفاع مناسب که منجر به از دست دادن امتیازات پی در پی تنه پس از کسب شش امتیاز در راند اول بازی شد که به نظر می رسد ناشی از تحلیل انرژی آرمین و عدم تمرکز کافی در بازی باشد.
۲- کاهش قدرت کف های آرمین که همانند بازی های مراحل قبلی، نه منجر به امتیاز میشد و نه مانع حملات حریف.
۳- گالیوهای مکرر داور و جلوگیری از ادامه روند بازی در حالت درگیر، باعث آشفتگی روانی و بروز حالت عصبی در وی شده بود که در نهایت عملکرد وی را تحت تاثیر قرار داده بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::