شما اینجا هستید
بین الملل » برگزاری اولین دوره بازی‌های جهانی تکواندو شهری

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، اولین دوره بازی‌های جهانی تکواندو شهری، ۲۴ شهریور ماه در خیابان های بوداپست مجارستان  برگزار شد.

فدراسیون جهانی با هدف جذب کودکان، جوانان و حتی بزرگسالان به تکواندو، شکل جدیدی از بازی‌های تکواندو با سبکی نو در ضربه‌ و ترفندها طراحی کرد و اولین دوره این بازی‌ها تحت عنوان بازی‌های جهانی شهری تکواندو در خیابان های مجارستان برگزار شد تا بهتر و بیشتر دیده شود.

این نمایش دو روزه، در حاشیه بازی های شهری که طی سه روز برگزار می‌شوند، علاقه‌مندان به تکواندو را به خیابان‌های بوداپست کشاند و همگان از این سبک جدید  تکواندو لذت بردند.

تکواندوکاران منتخب از سوی فدراسیون جهانی، بازی‌هایی به دور از رقابت و مبارزه و با سبکی کاملا نو را در معرض دید همگان گذاشتند. بازی‌های جهانی تکواندو شهری، در دو رشته پومسه و شکستن اجسام اجرا شد که بازی‌های انفرادی (دختران/ پسران)، تیمی ترکیبی دو نفره (یک دختر و یک پسر)، تیمی (دختران/ پسران) و تیمی مختلط پنج نفره را شامل می شد.

بازی ها با نمایش تکنیک‌های پایه پومسه آغاز شد. در ادامه، تکواندوکاران منتخب ضربات پرشی، ضربات پروازی، ضربات آکروباتیک، ضربات چرخشی و ضربات پیاپی را به زیبایی اجرا کردند. اختتامیه بازی ها نیز با شکستن اجسام، حرکات موزون، پومسه و حرکات آکروباتیک تیم‌ها همراه بود.

همان‌طور که نام این بازی‌ها نشان میدهد، در فضای خارج سالن برگزار می شوند، گرچه شیاپ چانگ باید فراهم باشد. لباس های شرکت کنندگان هم تلفیقی از لباس های روز و لباس تکواندو است.

در رقابت های جهانی شهری سه روزه بوداپست، مسابقات بسکتبال (۳در۳)، دوچرخه سواری (داخل پارک)، حرکات موزون (شکستن)، پرتاب دیسک، ژیمناستیک (پارکور) و اسکیت غلتکی هم برگزار شد. بازی‌های جدید و مدرن اضافه شده به این رویداد، تکواندو، دو لیزری و قایقرانی داخل سالن است.

دکتر “چانگ وان چو” رییس فدراسیون جهانی درخصوص این رقابت‌ها گفت: بازی‌های شهری می‌تواند سرآغاز دوستی‌های جدید در میان جوانان و نوجوانان باشد. ما شکل جدیدی از تکواندو را ارائه کرده ایم که بازیکنان را به چالش می‌کشد تا توانایی‌های ورزشی و خلاقیت‌شان را نشان دهند. این شکل مدرن از تکواندو که خارج از فضای استادیوم و سالن‌ها برگزار می‌شود جذابیت‌های این ورزش را به نمایش می‌گذارد؛ اگر به خاطر داشته باشید درسال ۲۰۱۷ نیز تکواندوی ساحلی افتتاح شد که جذابیت های بسیاری برای علاقه مندان داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::