شما اینجا هستید
اخبار برتر » تحلیل عملکرد تیم ملی در گرندپری ژاپن |سروش احمدی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سروش احمدی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در مرحله یک چهارم مسابقات گرندپری ژاپن نتیجه را برابر میرهاشم حسینی دیگر نماینده ایران واگذار کرد.

بازیکنی با قد مناسب و خوش استیل که در حال حاضر رنک چهارده را به خود اختصاص داده است؛ در رقابت های گرند پری ژاپن چندان مجال بازی پیدا نکرد.

در مسابقه اول مقابل چاملیدیس کنستانتینوس از یونان قرار گرفت که بازی چندان پویایی به نظر نمیرسید و انتظار بیشتری از سروش می رفت که بتواند امتیازات بهتری بدست بیاورد. به طور کلی پنج امتیاز توسط سروش کسب شد که سه امتیاز توسط اخطار و دو امتیاز توسط ضربه مشت به دست آمد. با توجه به تکیه تکواندو بر ضربات پا قابل قبول نیست که بازیکنی در سطح سروش حتی یک امتیاز پا هم از بازی به دست نیاورد. نکته بسیار مهم که باید هر تکواندوکاری از آن پرهیز کند، برتری شکننده نسبت به حریف است.

فاصله امتیازی کم به خصوص در پایان راند سوم در بسیاری از اوقات کار دست تکواندو کاران داده و معمولا فرصتی برای جبران نیز باقی نمی ماند به طوری که حتی در همین مسابقات، چند قهرمان به دلیل فاصله کم یک طرف به برتری غیرقابل جبران طرف مقابل منجر شده و این مسئله می بایستی دقیقا مورد تاکید و توجه ملی پوشان قرار گیرد.

در بازی دوم به دلیل انصراف احمد ابوغوش اردنی، سروش برنده اعلام شد و در بازی سوم هم که مصاف دو ایرانی بود، عیار واقعی مبارزه وی قابل سنجش و بیان نیست و این مسابقه به دلیل برنامه تیمی و قطعا خواسته سرمربی تیم مبنی بر اداره بازی، در ارزیابی هیچ یک از این دو بازیکن، قابل لحاظ نیست.

💢در پایان نباید از جوانمردی و وطن پرستی سروش غافل بود. سروش می توانست در بازی مقابل میرهاشم با سرسختی شرایط را برای حسینی سخت کند اما با گذشتی که از خود نشان داد نقش مهمی در مدال طلای میرهاشم داشت که جای تقدیر دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::