شما اینجا هستید

اخبار برتر » ناهید کیانی: فرصت زیادی تا المپیک ۲۰۲۰ باقی نمانده است | تنها هدفم کسب سهمیه است

Rate this post

ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم که تاکنون با کسب مدال‌های مسابقات بین‌المللی مختلف خوش درخشیده است اما گویی در دو رویداد اخیر قهرمانی جهان و یونیورسیاد بداقبالی گریبانگیرش شد و از کسب مدال بازماند.

ناهید کیانی با اشاره به مسابقات انتخابی روز یکم مهرماه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: روز دوشنبه مسابقات ورود به اردوی مقدماتی تیم‌ملی برگزار می‌شود تا نفرات مشخص شوند و با توجه به اینکه رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را در پیش داریم این انتخابی از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه اسم من در لیست نفرات دعوت شده به اردو بود تمریناتم را برای حضوری پر قدرت آغاز کردم.

وی افزود: با توجه به اینکه باید برای مبارزه در وزن ۴۹- کیلوگرم وزن کم کنم یک هفته رژیم دارم و سرما هم خورده‌ام که همین بدنم را ضعیف کرده است. انشاءالله بعد از وزن کشی با تمام قوا در میدان حاضر می‌شوم.

کیانی ادامه داد: به طور کلی آمادگی جسمانی خوبی دارم و گاهی حتی ۳ نوبت در روزهم تمرین کرده‌ام. گاهی می‌بینم تکواندوکارانی که خیلی هم نام آشنا نیستند در صفحات مجازی از تلاش برای المپیک می‌گویند و این کار ما را کمی سخت می‌کند؛ ایران واقعا بازیکنان و مربی‌های خوبی دارد اما من همه تلاشم را می‌کنم تا یکی از افرادی باشم که به المپیک راه پیدا می‌کند.

نایب قهرمان آسیا همچنین در خصوص حضور ناموفق خود در مسابقات قهرمانی جهان گفت: من برای رقابت‌های جهانی ماه‌ها تلاش کرده بودم و خارج از تمرین‌های اردو نیز تمرین داشتم اما به محض ورود به منچستر سرما خوردم و تا دوهفته حتی نفس کشیدن برایم سخت شد. در مرحله یک‌هشتم در مصاف با بازیکن تایلند تا پایان راند اول هم جلو بودم اما بدنم تحلیل رفت و در راندهای بعدی پانیپاک بر من غلبه کرد.

وی در خصوص بازی‌های یونیورسیاد افزود: در یاین رقابت‌ها بازی اول با حریفی از چین تایپه مبارزه داشتم که طلای بازی‌های آسیایی را در کارنامه داشت و با این وجود نتوانست امتیازی از من بگیرد. داور از ابتدای بازی نسبت به خطاهای من حساس شد و بابت خطا ۹امتیاز به بازیکن چین داد. من محتاط تر بازی می‌کردم که اخطار نگیرم و همین باعث شد نتیجه را واگذار کنم.

ناهید کیانی در پایان گفت: گاهی بعضی افراد به قدری روی المپیک متمرکز می‌شوند که تکنیک‌های فنی و تمرینات را فراموش می‌کنند متاسفانه برای من همین اتفاق افتاد اما در حال حاضر تنها هدفم کسب سهمیه المپیک است و با تمام توان تلاش می‌کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::