شما اینجا هستید
اخبار برتر » تحلیل عملکرد تیم ملی در گرندپری ژاپن | میرهاشم حسینی

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان با شایستگی به مدال طلا مسابقات گرندپری ژاپن رسید.

این بازیکن با فاکتور قدی و چابکی بسیار مناسب، در حال حاضر آماده ترین بازیکن وزن دوم المپیکی تکواندو ایران است و شرایط بسیار خوبی برای کسب سهمیه المپیک دارد. حسینی پس از حذف ناجوانمردانه از مسابقات منچستر به جهت عدم صدور روادید توسط کشور انگلیس، با هدف جبران امتیازات از دست رفته مسابقات منچستر، در گرند پری رم و چیبا عملکرد خیره کننده ای از خود برجای گذاشت و در برابر حریفان خود با تسلط و کنترل کامل بازی، رویکرد و روحیه برنده بودن را به حریفان دیکته کرد.

در مسابقات چیبا او با پشت سر گذاشتن حریفان قدرتمندی از کشورهای مکزیک، اسپانیا و برزیل در بازی فینال به مصاف نماینده قدرتمند انگلیس، کریستین مک نیش رفت که در سوی دیگر جدول مسابقات بازیکنان بزرگ و دارای رنکی چون دای هون لی و شوایی ژائو را پشت سر گذاشته و به فینال رسیده بود.‌

در بازی فینال در راند اول کنترل بازی به صورت مقطعی از دست میرهاشم خارج و مک نیش توانست در مجموع با نتیجه ۱۱ به ۹ راند اول را برنده شود، با شروع راند دوم و تمرکز و تسلط بیشتر بر بازی، کنترل بازی در اختیار حسینی قرار گرفت ولی بازهم راند دوم با نتیجه ١۵ به ١۴ به نفع مک نیش اتمام یافت.

شروع راند سوم با بازی مقتدرانه حسینی و افت شدید دقت تکنیکی و عملکرد مک نیش همزمان شد، پس از پذیرفته شدن کارت ویدئو ریپلی هوشمندانه استاد فریبرز عسکری، روند بازی دراختیار حسینی قرار گرفت و در مجموع ۳۶ به ۲۰ به نفع حسینی به اتمام رسید.

عمده ترین نقاط قوت حسینی چابکی مناسب، پاکات های منحصر به فرد، آمادگی جسمانی مناسب، روحیه بالا و تسلط وی بر هدف اصلی یعنی برنده شدن است و پاهای بیدار او در بازی با حریفان، بخوبی گویای این مسئله است.

اما نقاط ضعف مهمی نیز در این میان وجود دارد که به شرح زیر می باشد:
– از دست دادن راحت امتیاز به دلیل میل بسیار زیاد به درگیری نزدیک
– رها کردن بازی در برخی موارد
– بازی با گارد باز و ازدست دادن راحت امتیاز
– خطای زیاد که منجر به ابطال امتیازات وی می شود
– اقدام به ضربه مشت در مکان و زمان نامناسب

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::