شما اینجا هستید

تیتریک » برگزاری لیگ برتر منظم و هدفمند روی شیاپ چانگ / تکواندو الگو ورزش های انفرادی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، برگزاری لیگ برتر به یکی از دغدغه‌های رشته‌های انفرادی تبدیل شده است. بر خلاف رشته‌های تیمی مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال که از اوضاع خوبی در جذب اسپانسر برخوردارند، رشته‌های انفرادی غالبا در جذب اسپانسر برای برگزاری مسابقات با مشکلات زیادی روبرو هستند.

این موضوع در شرایطی اتفاق افتاده که بیشترین بار مدال آوری ورزش ایران به دوش همین ورزش‌های انفرادی است و باید سرمایه گذاران ورزش به این سمت هدایت شوند اما بخش کوچکی از این افراد حاضر به همکاری با ورزش‌های انفرادی هستند. همین الان می‌توان کشتی را به عنوان ورزش ملی و اول ایران مثال زد که تا چه اندازه در جذب اسپانسر دچار مشکل است. اسپانسر یا استقبال نمی‌کند و یا وقتی حضور دارد خوب سرمایه گذاری نمی‌کند.

در بین رشته‌های انفرادی اما تکواندو از شرایط متفاوتی برخوردار بوده و همیشه یک  لیگ منظم و خوبی را داشته است. لیگی با کمترین حاشیه و بیشترین جذابیت که چنین لیگی واقعا می تواند به رشد تیم ملی تکواندو هم کمک کند.

بر خلاف برخی از رشته‌ها از جمله کشتی که برگزاری آن فقط برای این است که پولی رد و بدل شود و برخی از مربیان و کشتی گیران با حضور در این لیگ‌ها به پول برسند، لیگ برتر تکواندو نشان داده که همیشه هدفمند برگزار شده و در برنامه‌های بلند مدت فنی فدراسیون هم نقش آفرین بوده است.

در این لیگ هم ستاره‌ها حضور دارند و می‌توانند قرار داد خوبی امضا کنند و به لحاظ مالی وضعیت بهتری را پیدا کنند و هم جوانان که فرصت رقابت با نامداران را پیدا می کنند و می توانند راه رسیدن به دروازه موفقیت را پیدا کنند. امسال این لیگ از ۱۵ مهر آغاز می شود که به نظر می‌تواند برای رشته‌های انفرادی یک الگو باشد.

شاید کمترین شکایت‌ها و گلایه‌ها در دریافت حق و حقوق ورزشکاران و مربیان در بین تمامی لیگ‌ها مرتبط به همین لیگ تکواندو باشد. هر هفته پخش تلویزیونی دارد و نظم سرلوحه کار این لیگ است. هر چند که هنوز یک اشکال بزرگ دارد و آن هم مبلغ قرار داد در لیگ تکواندو است.اگر این لیگ بتواند میزان قرار داد ورزشکاران و به خصوص ستاره های تیم ملی را افزایش بدهد به نحوی که در شان یک قهرمان جهان و المپیک باشد می‌تواند از هر نظر ایده آل باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::