شما اینجا هستید

اخبار برتر » زین العابدینی: به عنوان زنگ تفریح به میدان جام کوثر نمی‌رویم

Rate this post

ریحانه زین العابدینی سرمربی تیم هیات تکواندو شهرستان اشتهارد در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: در قالب تیم ﻫﯾات تکواندو اشتهارد یا همان لوازم ورزشی کوروش ۵ سال سابقه حضور در لیگ جام کوثر را داریم؛ خدا را شکر تاکنون موفق شده‌ایم نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا و سکوی دومی و سومی جام کوثر را در کارنامه خود ثبت نماییم.

وی افزود: اکثر تکواندوکارانی که در ترکیب تیم قرار دارند، شاگردان خودم هستند و تمرینات ما طی این ‌سال‌ها به طور مداوم در کنار یکدیگر پیگیری می‌شود. ۶ نفر از دیگر اعضای تیم شاگردان من نیستند اما در این مدت که کنار یکدیگر تمرین کرده‌ایم همانند یک خانواده شده‌ایم و برای هدفمان تلاش می‌کنیم.

زین العابدین در خصوص اعضای تیم توضیح داد: ترکیب تیم را اعلام نمی‌کنم چراکه دو تکواندوکار قدیمی قرار است به میدان بیایند و حکم سورپرایز را دارد. ترجیح می‌دهم هوگوپوشانی را انتخاب کنم که نادیده گرفته می‌شوند، ۵ سال پیش هم با مبارزانی به میدان آمدم که از پایه شروع کرده بودند و با این وجود خوش درخشیدند و ما نایب قهرمان جام کوثر شدیم. با توجه به این تجربه می‌دانم آنها انگیزه بالایی دارند و اگرتمرینات و راهنمای خوبی داشته باشند می‌توانند نتیجه خوبی بگیرند.

وی در مورد رقبای تیم اظهار داشت: رقبای سرسخت ما اسپریچو و فتح البرز هستند که با توجه به حمایت های مالی اسپانسرها می‌توانند با هوگوپوشان مدال آور و با تجربه قراردادهای خوبی امضا کنند؛ لوازم خانگی کن نیز از قبل بازیکنان خوبی در اختیار داشته که حفظشان کرده است.

سرمربی تیم اشتهارد در مورد پیش بینی خود از نتیجه گفت: نتایج لیگ اصلا قابل پیش بینی نیست اما ما منظم تمرین کرد‌ه‌ایم و مقتدرانه می‌جنگیم. به عنوان زنگ تفریح به میدان جام کوثر نمی‌رویم، از مربی گرفته تا بازیکن ذخیره هر کدام ﻣﺳﺌولیتی دارند که به خوبی باید انجام دهند تا صعود کنیم و به سکو برسیم.

وی در خصوص کادر فنی تیم گفت: دستیاری ندارم و به تنهایی تیم را هدایت می کنم، به دنبال حاشیه نیستم و ترجیح می‌دهم وقتی خودم برای تیم هزینه می‌کنم شاگردانم از آن استفاده کنند.

زین العابدین در ادامه گفت: فلسفه لیگ بازیکن سازی است و ما نیز هدفمان همین است، در واقع انتظار می رود مبارزان بتوانند برای میادین بین المللی دوراندیشی داشته باشند پس بهتراست تصویری از همان میادین داشته باشند اما گاهی کوتاهی‌ هم صورت می‌گیرد.

سرمربی اشتهارد در پایان افزود: تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و بسیاری از تکواندوکاران فرصت نشان دادن تکنیک‌های خود را ندارند. سیاست اکثر باشگاه‌ها این است که مدال آورها را در یک تیم داشته باشند  تا مقابل یکدیگر بازی نکنند و اصلا ریسک پذیر نیستند، اما به نظرم آنها باید با هم رقابت کنند. زمانیکه در این رده سنی لیگ برگزار می‌شود همه جوانب باید حرفه‌ای باشد و کیفیت در نظر گرفته شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::