شما اینجا هستید

اخبار برتر » غلامزاده:حضورم در چین تایپه مشروط است/ بخشی و ناظمی پس از سه ماه به ایران برمی گردند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ امید غلامزاده در گفتگوی با خبرگزاری صدا و سیما در خصوص حضور دوباره اش در تیم ملی تکواندو چین تایپه به عنوان مربی گفت: قرارداد جدیدی با فدراسیون چین تایپه بسته ام که از ۱۸ مهر ماه آغاز می‌شود. ادامه همکاری من با چین تایپه منوط به کسب سهمیه المپیک است و در این صورت تا المپیک۲۰۲۰ ادامه دارد.

وی افزود: قبلا هم در کادر فنی تیم ملی چین تایپه حضور داشتم و حالا هم از نظر مالی شرایط خوبی در قراردادم لحاظ شده است. تایپه ای‌ها سرمربی و چند مربی بومی دارند، اما من به همراه ۲ مربی کره‌ای کار برنامه ریزی تمرینات اصلی آن‌ها را برعهده داریم.

مربی ایرانی تیم ملی تکواندو چین تایپه گفت: تایپه ای‌ها برای کسب سهمیه المپیک از طریق مسابقات انتخابی قاره‌ای در فروردین سال آینده تلاش می‌کنند. تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم بانوان و اوزان ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان چین تایپه شانس کسب سهمیه المپیک دارند که روی آن‌ها برنامه ریزی کرده اند.

وی درباره حضور امیرمحمد بخشی و عرفان ناظمی در اردوی تمرینی چین تایپه گفت: با موافقت رئیس فدراسیون تکواندو و سرمربی تیم ملی قرار است این ۲ تکواندوکار ۶ماه در کنار تکواندوکاران چین تایپه تمرین کنند و من فعلا در ایران هستم تا کار‌های اعزام آن‌ها را نهایی کنم.

غلامزاده ادامه داد: قرار بود ۲ تکواندوکار از بخش بانوان هم در این اردوی تمرینی حضور یابند که با توجه به زمانی طولانی اردو‌ها مورد موافقت قرار نگرفت، اما همه هزینه‌های اعزام، اسکان و تغذیه تکواندوکاران ایرانی بر عهده فدراسیون چین تایپه است.

وی گفت: بخشی و ناظمی قرار است در مسابقات جهانی نظامیان شرکت کنند و پس از آن به تایپه بیایند. برای آن‌ها حقوق ماهانه هزار دلار و شاید بیشتر در نظر گرفته شده است، اما این تکواندوکاران مشمول هستند و نمی‌توانند خروج بیشتر از یک ماه و نیم داشته باشند.

وی افزود: کار‌های خروج از کشور این ۲ تکواندوکار در حال انجام است و اگر نتوانیم آن‌ها را ۶ ماه به صورت مداوم در اختیار داشته باشیم، همان هزار دلار ماهانه را دریافت می‌کنند و قراردادشان به این صورت خواهد بود که بعد از سه ماه به ایران سفر کنند و دوباره به محل تمرین بازگردند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::