شما اینجا هستید

اخبار برتر » سرابی به نام چین تایپه/دو‌ملی ‌پوش راهی می‌شوند؟

Rate this post

پس از حضور امید غلامزاده به عنوان مربی در کنار یک مربی کره ای و چندین مربی بومی و همچنین یک سرمربی چین تایپه ای برای هدایت تیم ملی تکواندو چین تایپه، به نظر می رسد او به مسئولان فدراسیون این کشور قول حضور دو ورزشکار دختر و دو ورزشکار پسر ملی پوش ایران را در اردوی تمرینی آنها داده است.

غلامزاده که در جلب نظر دو ملی پوش دختر ناکام ماند با رایزنی سراغ دو ملی پوش پسر حاضر در اردوی تیم ملی کشورمان که به تازگی برای ایران کسب سهمیه تیمی در المپیک ۲۰۲۰ را به ارمغان آوردند، رفت و با وعده حقوقی میلیونی امیر محمد بخشی و عرفان ناظمی را وسوسه کرد تا با وی راهی چین تایپه شوند.

وعده ماهیانه ۱۰۰۰دلار، به نفع ملی پوشان یا چین تایپه؟

قرارداد غلامزاده با چین تایپه ۱۸ مهر رسما آغاز می شود و مسابقات کسب سهمیه قاره ای المپیک ۲۰۲۰ نیز ۲۲ فروردین ماه سال آینده برگزار می گردد. با توجه به اینکه عرفان ناظمی و امیرمحمد بخشی خدمت سربازی خود را انجام نداده اند مجوز آنها برای خروج از کشورحداکثر ۷۵ روزه می باشد و پس از آن می بایست به ایران برگشته و حداقل دو هفته حضور داشته و سپس به چین تایپه برگردند.

رقابت های سیزم نیز آبان ماه برگزار می شود و علاوه بر حضور در اردو می بایست به این رقابت ها اعزام شوند که حداقل یک ماه زمان نیاز دارند.

در خوش بینانه ترین حالت این دو ورزشکار ۴ یا ۵ ماه و ماهی هزار دلار می بایست دریافت کنند که با توجه به هماهنگی غلامزاده و فدراسیون چین تایپه نهایتا ۵ هزار دلار نصیب هر کدام از این دو ورزشکار می شود.

این در حالی است که مسابقات لیگ برتر تکواندو ۱۵ مهر ماه آغاز می شود و این ورزشکاران در صورت حضور در تیم باشگاهی خود، حدود ۴۰ میلیون تومان دریافت می کنند.

جدای از مبلغ دریافتی تکواندوکاران با نپذیرفتن این پیشنهاد می‌توانند در اردوی تیم ملی و کنار دوستانشان تمرینات را پیگیری کنند و با حضور در هفتمین دوره مسابقات سیزم ۲۰ امتیاز المپیکی را در کارنامه خود ثبت کنند و در صورت قهرمانی، پاداش مدال و سکو بگیرند.

حال باید دید دو ملی‌پوش که طی این مدت توانایی خود را در میادین مختلف ثابت کرده‌اند در قبال این مبلغ اندک چه تصمیمی می‌گیرند چراکه باتوجه به موارد مطرح شده به نظر می‌رسد حضور امیرمحمد و عرفان بیشتر به نفع فدراسیون چین تایپه است تا این دو تکواندوکار!

امیرحسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::