شما اینجا هستید

اخبار برتر » سهمیه المپیک قطعی می‌شود؟ / کار سخت تکواندو در بلغارستان

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یک مثال معروف در بسیاری از رشته‌های مدال آور ایران در المپیک وجود دارد که می‌گویند سال قبل از المپیک بسیار مهمتر از سال المپیک است. همین الان هم بسیاری از رشته‌های ایران به این وضعیت رسیده‌اند.

سال قبل از المپیک و دلهره کسب سهمیه حضور در المپیک روزها و شرایط سختی را برای رشته‌های مهم ایران در المپیک به وجود آورده است. شرایطی که شاید سال آینده واقعا برای آن‌ها وجود نداشته باشد. یکی از این رشته‌ها تکواندو است که تمام تلاش خود را می‌کند تا به هر شکل ممکن سهمیه‌ حضور را کسب کند و هر چه زودتر تکلیفش مشخص شود.

حالا فقط دو گرندپری در تکواندو باقی مانده است ابتدا مسابقات بلغارستان و بعد هم مسکو که باید در همین دو مسابقه مهم تکلیف سهمیه را مشخص کرد. قطعا در میان این دو مسابقه هم رقابت‌های روسیه چون آخرین رویداد است از اهمیت زیادی برخوردار است.

کسب امتیازات کامل در بلغارستان می‌تواند اندکی از فشارهای وارده به تیم در مسکو را کاهش بدهد و یا حتی برای برخی از ملی‌پوشان تیم ملی تکواندو کسب سهمیه المپیک توکیو را قطعی کند اما آیا واقعا شرایط برای این مهم فراهم است؟

هنوز ترکیب اصلی تیم برای اعزام به بلغارستان مشخص نشده است اما فریبرز عسگری از اعزام شش نفر به بلغارستان خبر داده که البته این شش نفر قابل پیش بینی است که چه کسانی میتوانند باشند.

یکی از این نفرات کاپیتان سجاد مردانی است. کسی که به دلیل مصدومیتی که با آن روبرو بود؛ حضورش در بلغارستان با ابهام‌های زیادی روبرو شد اما اهمیت رده‌بندی رنکینگ و رقابت نزدیک مردانی با رقبایش باعث شده تا حساسیت‌ها در وزن مردانی بسیار زیاد باشد به همین دلیل و با توجه به این‌که غیبت سجاد شاید منجر به عقب افتادن زیاد او از رقبای خود می‌شد، فریبرز عسگری اصرار کرد تا سجاد در صوفیه حضور داشته باشد. سجاد در چیبا توانست به مدال برسد و حالا موفقیت احتمالی او در بلغارستان می‌تواند کار رسیدن به سهمیه المپیک توکیو را برای او بسیار آسان می‌کند. 

نفر بعدی که خیلی مهم است بتواند در بلغارستان به موفقیت برسد؛ آرمین هادی‌پور است. آرمین هم در رنکینگ المپیکی از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است اما رقبای او هم فاصله کمی با آرمین دارند و برای حفظ این وضعیت نیاز است که حتما در بلغارستان هم نتیجه خوبی را کسب کند. ادامه درخشش هادی‌پور در بلغارستان مسابقات مسکو را برای او بسیار آسان می‌کند و می‌تواند وضعیتی را فراهم کند که او حتی قبل از مسکو سهمیه را قطعی کند.

وضعیت دیگر ستاره های تیم ملی تکواندو هنوز نامشخص است. البته میرهاشم حسینی به دلیل ماجرای صادر نشدن ویزای سفر به جهانی منچستر در شرایط سختی قرار دارد. او بعد از جهانی هر جا رفته خوش درخشیده و حالا نوبتی هم که باشد، نوبت بلغارستان است. او به امتیازات کامل اینجا هم نیاز دارد تا بتواند جایگاه خود را ارتقاء بخشد.

فرزان عاشورزاده و سعید رجبی در چیبا عملکرد قابل دفاعی نداشتند حالا کار سختی دارند که بتوانند در بلغارستان جبران مافات کنند اما آیا کادر فنی به این دو باز هم اعتماد می کند یا نه؟

ستاره های تکواندو در این دو تورنمنت بلغارستان و مسکو دیگر فرصت اشتباه کردن ندارند. با  یک اشتباه شاید دیگر فرصت جبران را نداشته باشند. در واقع این دو رویداد حکم دو فینال بزرگ را برای تکواندوی ایران دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::