شما اینجا هستید

بین الملل » تکواندو موهبتی برای اعتلای من بود
گروه : بین الملل , خبر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، “لیزا جسینگ” دختر دانمارکی شکست ناپذیر، افتخاراتی در دنیای تکواندو به نام خود ثبت کرده از جمله چندین پیروزی در مسابقات قهرمانی جهان و چند عنوان  با ارزش قهرمانی اروپا و قهرمانی در مسابقات جهانی پاراتکواندو ۲۰۱۳. تکواندو راه روشنی برای او هموار کرده و او با قدرت قدم در این راه گذاشته است.

لیزا با اطمینان، همه جا از قطعیت طلایی شدنش در المپیک ۲۰۲۰ سخن می گوید. تمرین‌های سختی در تیم ملی پاراتکواندو دانمارک داشته و با اعتماد به نفسی که از طریق ورزش و تکواندو کسب کرده است، ایمان دارد به هدفش در المپیک توکیو خواهد رسید.

لیزا در عالم پاراتکواندو شناخته شده است و کمیته بین المللی پاراالمپیک، آینده پر افتخاری برای  لیزا جسینگ متصور است. او با حضورش در مسابقات پاراتکواندو آزمایشی در چیبا ژاپن، به همه نشان داد نام سوپراستار برازنده اوست.

  تکواندو کار دانمارکی متولد ۱۹۷۸، بیست سال پیش  یعنی در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ برای تیم کشورش در مسابقات جهانی تکواندو مبارزه کرده و افتخار تیم بوده است. سال ۲۰۰۷ درگیر نوعی سرطان بدخیم استخوان به نام کوندروسارکوم شد و تحت درمان قرار گرفت اما متاسفانه سال ۲۰۱۲ پزشکان ساعد چپ او را قطع کردند.

دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشت اما تکواندو، به ورزشکار باسابقه امید داد و دوباره از روی زمین بلندش کرد. او با مربی خود، جوهانسن در تماس بود. روزهای متمادی درباره پاراتکواندو و پارالمپیک صحبت کردند و انگیزه ورود دوباره به دنیای قهرمانی، او را به سالن تمرین کشاند. به مرکز آموزش جوهانسن رفت و در کنار ورزشکاران نخبه  تمرین  را شروع کرد. کمتر از یک سال نگذشته بود که در وزن  58- کیلوگرم، روی شیاپ چانگ مسابقات جهانی پارا تکواندو۲۰۱۳ سوئیس رفت و مدال طلا را به گردن آویخت.

دیگر به عقب نگاه نکرد. امیدی که در او ریشه دوانده، بهبودی‌ کامل از بیماری سرطان را به او هدیه داده است؛ امید به قهرمانی و ایستادن روی سکوهای پرافتخار تکواندو.

لیزا می‌گوید:” تکواندو موهبتی برای اعتلای من بود. به من امید داد و بزودی مرا به اوج می‌رساند. هدفم، کسب مقام قهرمانی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و ایمان دارم روی سکوی چیبا خواهم ایستاد.”

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::