شما اینجا هستید

اخبار برتر » تحلیل عملکرد تیم ملی در گرندپری ژاپن | سجاد مردانی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سجاد مردانی تکواندوکار سنگین وزن کشورمان در مرحله دوم مسابقات گرندپری ژاپن موفق شد مدال برنز را بدست آورد.

مبارزات وزن چهارم المپیکی به سبب وزن بالا و چابکی پایین بازیکنان این وزن در مقایسه با اوزان پایین تر با حداقل امتیازات رد و بدل شده و کمترین جابجایی مشخص می گردند.

کاپیتان با اخلاق و ارزنده تیم ملی تکواندو در این مسابقات در ابتدا با حریف روسی بنام رافائل آیوکائف روبه رو شد و با نتیجه ۹ بر ۷ به برتری رسید. در بازی دوم به مصاف استیون لامبدین آمریکایی رفت و در برابر این حریف نیز با نتیجه نزدیک ۸ بر ۷ به برتری دست یافت.

حریف سوم سجاد مردانی در این مسابقات مایکن سیکوئرا بازیکن تیم ملی برزیل بود که قبل از مسابقه با سجاد از سد حریفانی چون ماهاماچو گذشته بود و با توجه به مسابقات منچستر که در برابر سجاد به پیروزی رسیده بود، بازی سخت و پرفشاری پیش بینی می شد. در این دیدار نیز سجاد با اتکا به تجارب ارزنده خود و هدایت هوشمندانه استاد فریبرز عسگری، با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی به مصاف کیو دو این کره ای دارنده رنک دو المپیکی وزن چهارم رفت که در این دیدار نیز به رغم عملکرد مناسب، در لحظات پایانی بازی را با نتیجه ۴ بر ۵ واگذار و به مدال ارزشمند برنز بسنده کرد.

البته نباید از آسیب دیدگی سجاد غافل شد که به صورت مشهودی عملکرد وی را تحت الشعاع قرار داده بود.

در کنار عملکرد مناسب در مسابقات،عمده ترین ضعف مشهود در مبارزات مردانی، افت جسمانی و لاکتیکی شدن عضلات وی در اواخر راند دوم و کل راند سوم بود که تقریبا در تمامی مسابقات،عملکرد وی را تحت تاثیر قرار می داد و تا مسابقات فاینال گرندپری مسکو و گرند اسلم ووشی که سجاد شانس خوبی برای کسب سهمیه از طریق آن دارد، می بایست تدابیر و تمرینات لازم برای رفع این معضل تجویز و اجرایی گردد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::