شما اینجا هستید

اخبار برتر » شایسته‌ترین بازیکنان به تیم ملی دعوت شدند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکوانو پلاس؛ محمدرضا زوار سرمربی تیم تکواندوی نیرو‌های مسلح کشورمان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص نفرات انتخاب شده تیم ملی برای هفتمین دوره مسابقات المپیک نظامیان جهان و اهمیت این مسابقات توضیحاتی ارائه کرد.

شایسته ترین بازیکنان به تیم ملی دعوت شدند

 هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان از بیست و ششم مهرماه در چین آغاز خواهد شد و تیم کشورمان در این مسابقات متشکل از کارکنان کادر و سربازان بسیج است. انتخابی‌های مختلفی برای انتخاب این نفرات برگزار شد و در نهایت کسانی که شایستگی بیشتری داشتند و توانستند نظر کادرفنی برای شرکت در این مسابقات را جلب کنند به تیم دعوت شدند.

بازیکنان تیم ملی می توانند در مسابقات لیگ شرکت کنند

تمریناتمان را از بیست و دوم تیرماه آغاز کردیم و در این مدت تمرینات و اردو‌های شبانه روزی زیادی داشتیم. روز گذشته نیز با تیم ملی تمرین مشترک برگزار کردیم. بین تمرینات هفته آینده ما و مسابقات لیگ تداخل وجود دارد و از آن جایی که برخی نفرات تیم در مسابقات لیگ هم بازی می‌کنند، می‌توانند در این مدت در تمرینات حاضر نشوند و برای تیم‌های خود در لیگ بازی کنند. تمرینات ما تا بیست و چهارم مهر ادامه دارد و بیست و ششم به چین اعزام خواهیم شد.

تمرین مشترک با تیم ملی به بازیکنان ما انگیزه می دهد

در تمرینات نیاز به حریف تمرینی داریم، به همین دلیل ۳ جلسه تمرین مشترک با بازیکنان تیم لوازم خانگی کن و ۱ جلسه هم با تیم ملی تمرین مشترک داشتیم. امیدوارم در فرصت باقی مانده بتوانیم ۱ جلسه دیگر با تیم ملی تمرین مشترک داشته باشیم. برخی بازیکنان ما در حد تیم ملی هستند و برخی دیگر تجربه کافی ندارند، بنابراین تمرین و مبارزه آن‌ها با نفرات اصلی تیم ملی که در مسابقات مختلف به قهرمانی رسیدند، انگیزه و تجربه خوبی است و می‌توانند در روندآماده سازی تیم و ارزیابی‌های ما برای رفع اشکالات جزئی بازیکنان تاثیرگذار باشد.

با توجه به تجربه و توانمندی بخشی و ناظمی تصمیم گرفتیم آن ها را به تیم ملی دعوت کنیم

تکواندوی ایران همواره در مسابقات المپیک نظامیان جهان سکو داشته است و بازیکنان ما در این مسابقات مدال‌های زیادی کسب کرده اند. بازیکنانی که از اعضای کادر هستند و تجربه مسابقات بین المللی را دارند، برای شرکت در این مسابقات اولویت دارند. از آن جایی که توانایی بازیکنان کادری مقداری پایین بود برای بالاتر بردن سطح تیم، در چند وزن از بازیکنان سرباز و بسیجی مانند عرفان ناظمی و امیر محمد بخشی استفاده کردیم. امیدوارم این تیم بتواند نتیجه بگیرد و از مسابقات دست پر برگردیم. بخشی و ناظمی در مسابقات سال گذشته برزیل نیز در تیم بودند که بخشی توانست طلا بگیرد و ناظمی هم حذف شد. با توجه به تجربه و توانمندی این ۲ بازیکن تصمیم گرفتیم در این مسابقات از آن‌ها استفاده کنیم.

سطح مسابقات این دوره خیلی بالاتر از ادوار گذشته است

تاکنون حدود ۳۵ کشور برای شرکت در مسابقات المپیک نظامیان جهان ثبت نام کردند و بیش از ۲۰۰ تکواندوکار مرد در این مسابقات حضور خواهند داشت. رنکینگ المپیک نظامیان جهان زیر نظر فدراسیون جهانی تکواندو است و در تمام قوانین و مقررات تابع فدراسیون جهانی است. مدال طلای این مسابقات ۲۰ امتیاز دارد و به نظر می‌رسد این دوره شرایط خیلی سخت‌تر شود و سطح مسابقات نسبت به دوره‌های گذشته بالاتر برود، زیرا پس از گرندپری و فینال این مسابقات که در بلغارستان و روسیه برگزار می‌شود، برخی کشور‌ها برای افزایش امتیازات بازیکنانشان در رنکینگ، با نفرات اصلی تیم ملی در مسابقات المپیک نظامیان حاضر خواهند شد تا بتوانند برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو امتیازات لازم را کسب کنند.

از حریفانمان شناخت کافی داریم

با توجه به شناختی که داشتیم و ارزیابی‌هایی که از حریفان داشتیم سطح مسابقات این دوره خیلی بالاتر خواهد بود و قهرمانان جهان و آسیا در ترکیب تیم هایی، چون آلمان، ایتالیا، روسیه، چین، کره جنوبی و کشور‌های دیگری مانند برزیل آرژانتین مکزیک و آمریکا در این مسابقات ثبت نام کردند. از برخی بازیکنان آن‌ها شناخت کافی داریم و می‌دانم که بازیکنان صاحب نامی هستند.

مسابقات نظامیان جهان یکی از معتبرترین مسابقات بین المللی تکواندو است

مسابقات نظامیان جهان که به سیزم موسوم است، یکی از معتبرترین مسابقات بین المللی است و امیدواریم بازیکنان شایسته ما بتوانند خوش رنگ‌ترین مدال را کسب کنند. از تیرماه تاکنون نفرات زیادی در اردو بودند و به مرور زمان ۵ مرحله انتخابی برگزار کردیم و نفرات اصلی با عبور از این فیلتر‌ها انتخاب شدند. مسابقات المپیک نظامیان سکوی قهرمانی تیمی ندارد و بازیکنانی که موفق شوند مدال کسب کنند، در رنکینگ المپیکی امتیاز می‌گیرند و علاوه بر آن امتیازات هر مدال جایگاه کاروان کشورمان را در میان ۴۰ کشوری که در این مسابقات حضور دارند، تعیین می‌کند. امیدوارم تکواندوکارن ایرانی بتوانند در این رویداد مهم که ۱۰ هزار ورزشکار در آن به رقابت می‌پردازند، نتایج خوبی بگیرند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::