شما اینجا هستید

اخبار برتر » قهرمانی اروپا، سکانسی ماقبل پایان/ صوفیه ایستگاهی حساس برای تکواندو ایران

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مردادماه سال گذشته بازی‌های آسیایی در جاکارتای اندونزی برگزار و تکواندوکاران کشورمان در کنار سایر رقبا توانستند امتیاز این رویداد مهم را در به نام خود ثبت کنند. میر هاشم حسینی و سعید رجبی در این رقابت ها به مدال طلا رسیدند و امیرمحمد بخشی و فرزان عاشورزاده نیز به ترتیب مدال نقره و برنز را کسب کردند.

بازی های اروپایی در حالی طبق تقویم برگزار شد که خبری از حضور تکواندو نبود و حالا پس از گذشت بیش از یک سال با درخواست اتحادیه تکواندو اروپا و موافقت فدراسیون جهانی تکواندو در راستای یکسان سازی فرصت کسب امتیاز برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰، رقابت‌های قهرمانی اروپا (G4) نیز در تقویم قرار داده شد.

پیش از این قرار بود مسابقات شهریورماه برگزار شود اما حالا این مسابقات آبان برگزار می شود و تکواندوکاران قاره سبز فرصت ۴۰ امتیازی را پیش رو دارند. این موضوع از آنجایی قابل اهمیت است که زمان برگزاری این رقابت ها قبل از فینال رقابت های گرندپری است، درست زمانی که برترین تکواندوکاران جهان خود را مهیای حضور در آخرین ایستگاه کسب امتیاز برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ می کنند فرصت ویژه ای برای تکواندوکاران قاره سبز فراهم شده است.

در وزن اول المپیکی از تکواندوکاران مطرح اروپایی می‌توان به تورتوسا اسپانیایی و آرتامونوف روس اشاره کرد که هر کدام به ترتیب با ۳۷۶.۳۳ و ۳۳۴.۷۸ امتیاز در رده سوم و پنجم رنکینگ المپیکی قرار گرفتند و آرمین هادی پور نماینده کشورمان نیز با ۳۴۶.۳۱ امتیاز جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است؛ آرمین باید حواس جمع تر گام بردارد تا بتواند جایگاه خود را ارتقاء داده و یا در همان رده چهارمی باقی بماند. اگر تکواندوکار روس ۴۰ امتیاز این رویداد را کسب کند، آرمین نیز می‌بایست در گرندپری بلغارستان نتیجه خوبی بدست آورد تا رده چهارمی خود را حفظ کند.

در وزن دوم المپیکی احتمالا حضور سیندن انگلیسی، آچاب بلژیکی و پولو اسپانیایی را وجود دارد؛ سیندن با ۳۸۱.۸۵، آچاب با ۳۰۳.۱۶ و پولو اسپانیایی با ۲۸۱.۳۳ امتیاز به ترتیب رده های ۲، ۵ و ۷ رنکینگ را به خود اختصاص داد‌ه اند. میرهاشم حسینی هوگوپوش ایرانی نیز با ۲۹۲.۱۹ امتیاز در رده ششم قرار دارد و به نظر می‌رسد برای ما بهترین نتیجه این است که نماینده انگلیس امتیاز این رویداد را کسب کند تا دو تکواندوکار دیگر.

در وزن سوم ماکسیم از روسیه، بیگی از آذربایجان، اردمان از نروژ و کاریسا از اسپانیا تکواندوکاران اروپایی هستند که برای کسب سهمیه تلاش می کنند و در میان ۶ نفر برتر قرار دارند؛ ایران در این وزن نماینده ای ندارد.

اما در سنگین وزن (۸۰+ کیلوگرم) ممکن است حضور لارین روس، چو انگلیسی، باخمن آلمانی، تراجکویک از اسلوونی و رادیک آذربایجانی را شاهد باشیم. حضور لارین که با ۶۴۱ امتیاز و اختلاف زیاد صدرنشین است بعید به نظر می رسد اما بدون شک باید منتظر قدرت‌نمایی دیگر تکواندوکاران اروپایی باشیم؛ چو با ۲۷۱.۶۸، باخمن با ۲۵۷.۵۵، تراجکویک با ۲۵۱.۵۶ و رادیک با ۲۳۲.۵۲ امتیاز به ترتیب در رده های پنجم تا هشتم قرار گرفته اند و کسب نتیجه در این رویداد ۴۰ امتیازی برای آنها حیاتی است. سجاد مردانی تکواندوکار کشورمان با ۲۷۳.۳۹ امتیاز در رده چهارم قرار دارد و با توجه به اینکه دو گرندپری و ۲۴ امتیاز از فرصت کسب از امتیازات تورنمنت را دارد باید از توانایی خود بیشتر بهره برده و جایگاه خود را حفظ کرده یا ارتقاء دهد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::