شما اینجا هستید

اخبار برتر » فرصت ویژه برای اروپایی‌ها، کار سخت ایرانی‌ها | تکواندو امیدوار به نتیجه‌گیری در بلغارستان و روسیه

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت “ورزش سه”، تکواندو در چند دوره اخیر المپیک جزو رشته‌های مدال آور ایران بوده و در توکیو ۲۰۲۰ هم مسئولان و علاقه مندان ورزش امید زیادی به کسب مدال‌های خوشرنگ از سوی هوگوپوشان دارند.

شرایط کسب سهمیه در تکواندو اما کاملا متفاوت با سایر رشته‌هاست و ملی‌پوشان این رشته دشواری‌های زیادی را برای رسیدن به المپیک تحمل می‌کنند. در آخرین رنکینگ المپیکی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی ۳ تکواندوکار ایرانی در ۳ وزن جزو ۶ نفر برتر هستند و با ادامه این روند تا پایان سال ۲۰۱۹ می توانند سهمیه مستقیم حضور در توکیو را کسب کنند.

با اینکه ۲ مرحله دیگر از گرندپری باقی مانده و تکواندوکاران ایرانی هم مثل رقبای خود  فرصت دارند و بلغارستان و روسیه به امتیازات المپیکی خود بیافزایند، یک اتفاق غافلگیرکننده رخ داده که برنامه‌های تکواندوکاران غیراروپایی را به هم ریخته است.

برگزاری بازی‌های اروپایی در آبان ماه سال جاری به میزبانی ایتالیا باعث شده تا برای هوگوپوشان قاره سبز یک فرصت طلایی به وجود بیاید تا بتوانند امتیازات المپیکی خود را در ماههای پایانی سال ۲۰۱۹ افزایش دهند.

این رویداد که قرار بود ماه گذشته برگزار شود، به آبان ماه موکول شده و با توجه به کسب امتیازات بازی‌های آسیایی توسط تکواندوکاران ایرانی جای اعتراضی را هم باقی نمی گذارد.

با اینکه با آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی کاملا به کسب ۳ سهمیه المپیک توسط آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی امیدوار شده بودیم، برگزاری بازی‌های اروپایی کمی شرایط را پیچیده کرده است.

در واقع تکواندوکاران اروپایی که قطعا در تمام اوزان المپیکی هم بین نفرات برتر جای دارند، می‌توانند از ۴۰ امتیازی که قهرمانی در بازی‌های اروپایی دارد، استفاده کنند و خودشان را در رنکینگ المپیکی بالا بکشند.

این اتفاق اهمیت ۲ مرحله باقی مانده گرندپری در بلغارستان و روسیه را برای تکواندوکاران ایرانی هم افزایش می دهد که حتما بتوانند به مراحل پایانی صعود کنند و امتیاز خود را در رنکینگ افزایش دهند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::