شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: توانایی‌هایم بیشتر از این حرف‌ها است | تکواندو ایران روز به روز در حال بهتر شدن است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص کسب دو مدال طلا در مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ اظهار داشت: بعد از اتفاقات تلخ مسابقات جهانی که دیگر دوست ندارم در خصوص آنها صحبت کنم، خدا را شکر با تمریناتی که انجام دادم به اوج آمادگی رسیدم و  توانستم سه مدال طلا در مسابقات دانشجویان جهان و دو مرحله مسابقات گرندپری کسب کنم.

وی تصریح کرد: همه این موفقیت‌ها را از لطف خدا می‌دانم که در سخت‌ترین شرایط دست من را گرفت.  البته نباید از دعای مردم که خیلی به آن اعتقاد دارم نیز غافل شوم. با وجود این موفقیت‌ها هنوز از خودم راضی نیستم و اعتقاد دارم توانایی هایم بیشتر است. شاید برخی این صحبت‌ها را از روی غرور تعبیر کنند، اما نه تنها من بلکه مربیان بارها عنوان کردند که توانایی‌هایم بیشتر از این حرف‌ها است. از این به بعد نیز تلاش و تمرینات خود را دو برابر خواهم کرد تا مجددا  روی سکو باشم و سهمیه المپیک را کسب کنم.

قهرمان مسابقات گرندپری ژاپن در پاسخ به این سوال که با حضور در جایگاه ششم رنکینگ و با توجه به باقی ماندن دو مرحله دیگر از این مسابقات باید سهمیه او را قطعی دانست، گفت: مسابقات گرندپری واقعا سخت است و بهترین‌های دنیا در هر وزن در این مسابقات حضور دارند. خدا را شکر با وجود این شرایط در ۴ گرندپری اخیر فینالیست بودم که در ۲ گرندپری مغلوب دای هون لی نامدار شدم و به نقره رسیدم و در دو گرندپری نیز مدال طلا کسب کردم. در حال حاضر دیگر به این اتفاقات توجه نخواهم کرد و برای کسب سهمیه المپیک پله به پله جلو خواهم رفت. پله نخست نیز مسابقات گرندپری بلغارستان است و امیدوارم در این مسابقات نیز قدم‌های خود را محکم بردارم و به سهمیه المپیک نزدیک‌تر شوم.

حسینی در خصوص احتمال رویارویی مجددا با دای هون لی در بلغارستان گفت: دای هون لی واقعا بازیکن بزرگی است و از لحاظ بدنی، فنی، روانی، هوشی و حتی اخلاقی بازیکن کاملی است. او با وجود کوله‌باری از افتخارات بعد از شکست در دیدار نهایی مسابقات گرندپری رم به خوبی با این موضوع برخورد کرد و حتی روی سکو از عدم حضور من در مسابقات قهرمانی جهان ابراز ناراحتی کرد. اخلاق و منش وی برازنده این قهرمان بزرگ است.

وی در خصوص جدایی از تیم تکواندو دانشگاه آزاد و حضور در شهرداری ورامین عنوان کرد: قبل از شروع مسابقات لیگ صحبت‌هایی برای تمدید قرار داد با تیم دانشگاه آزاد داشتم، اما از لحاظ مالی و شرایط به تفاهم نرسیدیم. امسال سال المپیک است و دوست داشتم با آرامش برای کسب سهمیه و حضور در المپیک آماده شوم و احساس کردم این آرامش را در تیم دانشگاه آزاد اسلامی نخواهم داشت.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی ادامه داد: خدا را شکر بعد از صحبت با پیام خانلرخانی، سرمربی تیم تکواندو شهرداری ورامین با خواسته‌های من موافقت شد. باور کنید بر سر مبلغ قرارداد هیچ صحبتی با مسئولان این تیم نداشتم و مهمتر از مسائل مالی آرامش روانی بود که در این تیم قطعا آن را خواهم داشت. از انتخاب تیم شهرداری بسیار خوشحال هستم و امیدوارم در لیگ امسال نیز قهرمانی سال گذشته را تکرار کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که با حضور او، سعید رجبی و سروش احمدی،  شهرداری ورامین یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ تکواندو خواهد بود، گفت: جوانانی در لیگ امسال حضور دارند که ما هنوز به طور کامل آنها را نمی‌شناسیم. زمانی که من در لیگ برتر برای اولین بار حضور داشتم هیچ کسی من را نمی‌شناخت، اما عملکرد بسیار خوبی داشتم. قطعا این اتفاق در لیگ امسال نیز خواهد افتاد و نمی‌توان از حالا عنوان کرد که با حضور ملی‌پوشان در شهرداری ورامین این تیم مدعی اصلی قهرمانی است. تکواندو ایران روز به روز در حال بهتر شدن است و نمی‌توان چون برخی تیم‌ها بازیکنان جوان دارند از آنها غافل شد.

حسینی در خصوص اظهارات یکی از اساتید تکواندو در خصوص درخواست مالی بالای ملی‌پوشان برای حضور در برخی تیم‌ها گفت: این اظهارات را شنیدم و این موضوع نظر این استاد است، اما باید عنوان کنم که در روزهای گذشته با امید غلامزاده، ملی‌پوش سال‌ها گذشته تیم ملی در خصوص قراردادهای لیگ صحبت می‌کردیم. غلامزاده می‌گفت در زمانی که آنها در لیگ حضور داشتند قرارداد بازیکن ملی‌پوش ۴۰ میلیون تومان و قیمت پراید ۴ میلیون تومان بود و یک بازیکن می‌توانست با پول قرارداد یک فصلش چند پراید بخرد. حالا باید از این استاد سوال کرد بعد از سال‌ها بالاترین قرارداد لیگ ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که با این پول تنها می‌توان یک پراید خرید.

ملی‌پوش تکواندو ایران تصریح کرد: از این استاد باید پرسید آیا حاضر هستند یک سال بدون حقوق و قرارداد در لیگ تکواندو مربیگری کردند. ما هیچ درآمدی غیر از مسابقات لیگ نداریم و سالیانه ۴۰ میلیون تومان می‌گیریم و باید آن را خرج بدن خود کنیم. زمانی قرارداد بازیکنان والیبال ۴۰ میلیون بود، اما در حال حاضر به ۲ میلیارد تومان رسیده است، اما در لیگ تکواندو هنوز قراردادها ۴۰ میلیون ۱۰ سال پیش است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نباید برخی دوستان بر سر تکواندو بزنند و باید این اساتید با حمایت از قهرمان کاری کنند که آنها دریافتی مطابق زندگی خود داشته باشند. واقعا قرارداد بردی دو میلیون تومان برای تکواندو ایران شرم‌آور است. این در حالی است که توقع دارند تکواندوکار برای آنها مانند مسابقات قهرمانی جهان و المپیک بازی کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::