شما اینجا هستید

تیتریک » کار سخت تکواندوکاران ایران در بلغارستان | بلیت توکیو در صوفیه نهایی می شود؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم ملی تکواندو تا چند روز آینده راهی صوفیه بلغارستان می شود تا برای حضور در یک تورنمنت مهم دیگر در راه رسیدن به المپیک شرکت کند. چهار تکواندو کار ایران این شانس را دارند که به امتیازات لازم برای حضور در بازی های المپیک برسند و حالا شاید در بلغارستان بلیت سفر به توکیو برای چند نفر از تکواندوکاران ایران فراهم شود.

بعد از گرند پری بلغارستان تنها یک گرند پری دیگر باقی می ماند که به عنوان فینال گرند پری در روسیه برگزار می شود و به همین دلیل مسابقات صوفیه خیلی مهم است. تکواندوکاران ایران باید تلاش کنند در بلغارستان نهایت امتیاز را کسب کنند چون شاید بتوانند با موفقیت در صوفیه کار حضور در المپیک توکیو را قبل از آوردگاه مسکو قطعی کنند.

آرمین هادی پور و میر هاشم حسینی به همراه کاپیتان سجاد مردانی در حال حاضر در بین تمامی تکواندوکاران ایران بهترین وضعیت را دارند. شاید این دو نفر در صوفیه کار را تمام کنند و شاید هم کار به مسکو بکشد. هر چند این تورنمنت شاید برای نفرات دوم هم خوب باشد که شانس خود را همچنان امتحان کنند و برای رسیدن به توکیو تلاش کنند.

در حال حاضر در وزن ۵۸- کیلوگرم آرمین هادی پور با کسب ۳۱/ ۳۴۶ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. جایگاه آرمین در حال حاضر خیلی خوب است اما به شدت از سوی میخائیل آرتمونوف از روسیه تهدید می شود. آرمین اگر بتواند در گرند پری بلغارستان به یک نتیجه خوب برسد و تکواندو کار روسیه هم امتیاز از دست بدهد، آرمین تقریبا کسب سهمیه المپیک را قطعی می کند. نفر دوم ایران در این وزن فرزان عاشورزاده است که با ایستادن در رده بیست و سوم کار بسیار سختی برای رسیدن به توکیو دارد. البته او در حال حاضر در ۱۷۶ امتیاز دارد و برای تک رقمی شدن کمتر از ۵۰ امتیاز لازم دارد.

در وزن ۶۸ – کیلوگرم پدیده تکواندوی ایران حضور دارد. میر هاشم حسینی که با صادر نشدن ویزای انگلیس به چهره ای محبوب تبدیل شد. میر هاشم بعد از جهانی منچستر که نتوانست حضور داشته باشد هر جا رفت طلا گرفت و حالا در یک قدمی کسب سهمیه المپیک قرار دارد. او بعد از منچستر تصمیم داشت که برای همیشه تکواندو را کنار بگذارد اما حالا شاید امیدوارترین فرد تیم ایرانبرای کسب سهمیه باشد، آن هم در وزنی که لی دائه هون از کره جنوبی، جواد آچاب از بلژیک و احمد ابوغش از اردن حضور دارند. میر هاشم کار سختی را در این چند ماه شروع کرده و حالا در یک قدمی اتمام آن قرار دارد. دیگر نمایندگان ایران در این وزن سرو احمدی و امیر محمد بخشی است که به ترتیب ۲۲۳/۴۲ امتیاز و ۱۶۶ امتیاز در رده چهاردهم و بیستم قرار دارند. سروش و امیرمحمد یکی از خوب های تکواندوی ایران در این چند سال اخیر بوده اما حالا برای رفتن به توکیو کار بسیار سختی را دارند. آنها یک سرمایه مهم برای تکواندو هستند و حتما در سالهای آینده به درد تیم ملی می خورند.

وزن ۸۰- کیلوگرم برای تیم ایران بدترین وزن است. در این وزن در بین ۲۵ نفر اول هیچکس را ندارد و عملا کسب سهمیه در این وزن کار بسیار سختی است. علی خسروی بیست و هفتم و علی اشکوریان در رده بیست و نهم قرار دارند که عملا بعید است به المپیک توکیو برسند.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم اما تیم ایران یک شانس مهم دارد. کاپیتان سجاد مردانی در این وزن در شرایط خوبی دارد. او با ۳۹/ ۲۷۳ در رده چهارم قرار گرفته است اما تکواندوکار انگلیسی یعنی ماهاما چو با ۲۷۱ امتیاز از سایه خود مردانی هم به او نزدیک تر است. همین موضوع باعث شده تا سجاد کار سخت و حساسی را داشته باشد و باید قدر تک تک امتیازات را ببیند چرا که ممکن است حتی با یک امتیاز جایگاه خود را از دست بدهد. موفقیت در بلغارستان از نان شب هم برای سجاد واجب تر است. هر چند به احتمال زیاد کار سجاد به مسکو هم کشیده می شود اما امیدواریم که بتواند سهمیه را کسب کند. دیگر نماینده ایران در این وزن سعید رجبی است که او هم مانند سایر نفرات دوم با ایستادن در رده بیست و پنجم شرایط خوبی ندارد. البته سعید هم با مدال طلای خود در جاکارتا دین خود را به تکواندو ادا کرده و حتما در این وزن حرف های زیادی هم برای گفتن دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::