شما اینجا هستید

اخبار برتر » قنبری: ازعناوین قهرمانی خود در جام نقش جهان دفاع می‌کنیم/ مقاومت پرافتخارترین تیم در قدیمی‌ترین لیگ تکواندو کشور است

Rate this post

علی اشرف قنبری سرمربی باشگاه مقاومت در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: باشگاه مقاومت پرافتخارترین تیم در قدیمی ترین لیگ کشور است که بیشترین سابقه قهرمانی و حضور در لیگ‌های برتر و دسته یک را در کارنامه دارد و از سال ۱۳۹۰ تا کنون تنها یک دوره موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدیم.  در بیست و پنجمین دوره این رقابت‌ها نیز به دنبال دفاع از عناوین قهرمانی خود هستیم.

وی افزود: در این دوره شهرداری ورامین، لوازم خانگی کن و جوانه از تیم‌های با سابقه و ریشه‌دار در لیگ برتر هستند که در نقش جهان نیز حضور پیدا کرده‌اند. تیم‌های دیگر نیز از بازیکنان لیگ برتری سال‌های قبل استفاده می‌کنند که همین امر عیار واقعی تیم قهرمان را نشان می‌دهد و ما آن را به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود: یکی از دلایل حضور تیم‌های لیگ برتری در جام نقش جهان این است که قهرمان لیگ جواز حضور در جام باشگاه‌های آسیا را کسب می‌کند. برهمین اساس تیم‌ها رقابت خوبی با یکدیگر خواهند داشت تا ضمن کسب عنوان قهرمانی بتوانند این سهمیه را به نام خود ثبت نمایند.

 قنبری خاطرنشان کرد: سال گذشته با توجه به مشکلاتی که وجود داشت نتوانستیم در جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۹ شرکت کنیم؛ سه دوره سابقه حضور در این رقابت‌ها را داشتیم و انشالله در سال‌جاری نیز بعد از کسب عنوان قهرمانی جام نقش جهان شرکت خواهیم کرد.

سرمربی تیم قهرمان فصل قبل لیگ دسته یک تکواندو در خصوص ترکیب تیم در این دوره گفت: باشگاه مقاومت طی سال‌ جاری تغییر سیاست در جذب تکواندوکار را در برنامه داشت. در سراسر کشور پایگاه‌های استعدادیابی را برپا کرده‌ایم و مسابقات میان این پایگاه‌ها در شهر دامغان برگزار شد که شهریورماه از دل این مسابقات، قهرمانانی را شناسایی کردیم.

وی افزود: باشگاه مقاومت امسال روی تکواندوکاران نوجوان پایگاه‌های استعدادیابی خود سرمایه‌گذاری کرده است. ترکیب اصلی مقاومت هنوز مشخص نیست اما الیاسی مربیگری و زینال حسینی سرپرستی تیم را برعهده دارند. تکواندوکاران تیم از نظر فنی همه در یک سطح قرار دارند و با انگیزه به مصاف با رقبای خود می‌رویم.

سرمربی تیم مقاومت در مورد آمادگی جسمانی و روانی بازیکنان گفت: تمرینات ما به صورت فراخوان میان افراد مدال آور در پایگاه های استعدادیابی برگزار شد و تا قبل از آغاز مسابقات نیز ادامه دارد. داشتن چندین عنوان قهرمانی در کارنامه یک تیم باعث می‌شود آن تیم شخصیت قهرمانی پیدا کرده و تنها تشنه کسب این عنوان باشد. همچنین این موضوع می‌تواند فشار روانی را بر روی تیم بیشتر کند چرا که هوگوپوشان ترس از قهرمان نشدن دارند و حتی یک اشتباه این امید را از آنها می‌گیرد.

قنبری ادامه داد: کادرفنی در این مدت سعی کرده بچه‌ها را به خودباوری لازم برساند. ما از آنها خواستیم حتی اگر نتیجه لازم را کسب نکردند اما از حداکثر توان فنی خود در میدان مبارزه استفاده نمایند.

وی در مورد رقبا خاطر نشان کرد: شهرداری ورامین، لوازم خانگی کن و باشگاه جوانه که تیم‌های لیگ برتری هستند، قطعا حریفان سخت ما خواهند بود اما باشگاه مقاومت هم ریشه دار است و چندین عنوان قهرمانی جام نقش جهان و جام باشگاه‌های آسیا را در کارنامه دارد.

سرمربی باشگاه مقاومت افزود: برنامه‌های ویژه‌ای را برای رویارویی با تمامی تیم‌ها در دستور کار قرار داده‌ایم. باشگاه‌های دیگر هم حتما انگیزه زیادی برای شکست دادن قهرمان چندین دوره مسابقات نقش جهان دارند اما تیمی در این میدان موفق خواهد بود که ضمن حفظ آرامش بهترین عملکرد فنی را داشته باشد.

قنبری گفت: باشگاه مقاومت تمرکزش بر شناسایی، پرورش استعدادها و معرفی بازیکنان خوب به تیم‌های ملی است. بدون شک وقتی هوگوپوشان از این مسابقات جواز حضور در اردوی تیم‌ملی را بدست می‌آورند، انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند.

وی در پایان گفت: به نظرم باشگاه مقاومت، ورامین و لوازم خانگی کن می‌توانند سکوی اول تا سومی را کسب نمایند اما با توجه به بررسی‌‌های صورت گرفته من بیشترین شانس را به مقاومت می‌دهم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::