شما اینجا هستید

اخبار برتر » اظهارات حاشیه ساز در یک قدمی کسب سهمیه | خود زنی در تکواندو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات گرندپری بلغارستان در حالی روز گذشته راهی صوفیه شد که در آستانه این رویداد مهم  همانند گذشته عده‌ای قصد دارند با مصاحبه‌های خود این تیم را به حاشیه ببرند.

گرند پری بلغارستان برای تیم ملی تکواندو از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه تکواندوکاران تیم ملی این شانس را دارند که قبل از فینال گرندپری روسیه، در یک یا دو وزن سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کنند اما عجیب است که در آستانه شروع این مسابقات برخی با مصاحبه‌های تند و حاشیه ساز خود ظاهرا سعی دارند تیم را به حاشیه ببرند.

این برای اولین بار نیست که در تکواندو از این مسائل رخ می دهد. قبل از این هم درست در روزهایی که ملی پوشان تکواندو در آستانه یک اتفاق مهم قرار می‌گرفتند، انتشار برخی از مصاحبه ها آرامش تیم را بهم می‌ریخت. گویا اصلا قصد و غرضی در کار است و هدف این است که فقط تیم به حاشیه برود تا نتواند به موفقیتی که مدنظرش است برسد.

درست در روزی که تیم راهی بلغارستان شده تا خودش را برای یک رقابت سخت و جانانه در صوفیه آماده کند، عده ای در تهران نشسته‌ اند که ببینند چطور می‌توانند این تیم را به هم بریزند. البته این موارد همیشه در ورزش وجود داشته اما عجیبی ماجرا این است که این کارها از سوی خانواده تکواندو انجام می‌شود و عجیب تر اینکه بعضا برخی از افرادی که این حاشیه‌ها را به وجود می آورند، خودشان از قهرمانان نامی تکواندو هستند؛ سال‌ها روی شیاپ چانگ مسابقه دادند و حتما بیش از هر فرد دیگری این نکته را خوب می دانند که در چنین روزهایی که تیم به دنبال کسب سهمیه است، ورزشکاران چقدر به آرامش نیاز دارند.

بدون شک بهتر از هر فرد دیگری درک می کنند که اکنون تیم ملی تکواندو که به دلایل متعددی تحت فشار است، مطرح کردن مسائل این چنینی تا چه حد برای این تیم مضر است. این افراد خودشان بهتر از هر کسی می دانند که ورزشکاران در یک قدمی کسب سهمیه به لحاظ روانی باید تا چه اندازه آرامش داشته باشند.

میرهاشم حسینی، آرمین هادی پور و سجاد مردانی که در یک قدمی کسب سهمیه هستند، در این روزها استرس و فشار زیادی را تحمل می کنند اما مطرح شدن برخی مسائل که الان چند سالی هم از عمر آن می گذرد، فقط می تواند تمرکز این قهرمانان را به هم بزند.

اگر ورزشکاری حقی دارد و احساس می کند حقش ضایع شده به هر حال راهکار قانونی وجود دارد که بتواند حق خود را بگیرد اما اینکه هر از گاهی در آستانه مسابقات مهمی سعی کند به بهانه گرفتن حق با مصاحبه هایش تیم را به هم بریزد نامش فقط خودزنی است. تکواندو اگر نتیجه نگیرد دودش به چشم جامعه این رشته می رود و همه باید متوجه این نکته باشند.

ضمن اینکه یک نکته مهم هم وجود دارد که قهرمانان نامی تکواندو نباید فراموش کنند که همه آنها به هر جا رسیدند از تکواندو رسیدند، اگر تکواندو شرایط خوب و آرامی نداشت شاید آنها هم سکوهای قهرمانی را فتح نمی‌کردند که امروز در چنین جایگاهی بایستند و تکواندو را نقد کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::