شما اینجا هستید

اخبار برتر » اعتراض رسمی ایران به قضاوت داور برزیلی دیدار حسینی و دای هون لی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، روز نخست مرحله رقابت‌های گرندپری تکواندو در سال ۲۰۱۹ امروز(جمعه) در صوفیه بلغارستان برگزار شد و در وزن ۶۸- کیلوگرم، میرهاشم حسنی نماینده تکواندو ایران با شکست در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات مقابل دای هون لی از کره‌جنوبی از دور مسابقات کنار رفت. 

در این دیدار نماینده تکواندو ایران در پایان راندهای نخست و دوم از حریف نامدار خود پیش بود اما مارسلو قاضی برزیلی این دیدار با اخطارهای متعدد شرایط را به گونه‌ای پیش برد که در فاصله دو ثانیه به پایان مسابقه نماینده کشورمان ۱۰ اخطاره و با نتیجه ۳۷ بر ۳۵ مغلوب حریف کره‌ای خود شود. 

بعد از پایان این دیدار، آرش فرهادیان، مدیر سازمان تیم‌های ملی با توجه به ناداوری که در حق میرهاشم حسینی صورت گرفت در نامه‌ای کتبی و رسمی اعتراض فدراسیون تکواندو ایران را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرد. 

فرهادیان در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، ضمن تایید این موضوع اعلام کرد: متاسفانه  از راند اول دیدار میرهاشم حسینی و دای هون لی مشخص بود که مارسلو قاضی برزیلی این دیدار با برنامه روی شیاپ‌چانگ حاضر شده است و او اخطارهای بی‌دلیل و خلاف قانون مسابقات تکواندو را به نماینده کشورمان داد و دو بار امتیاز ضربه مشت میرهاشم را ابطال و تبدیل به  اخطار کرد. 

وی تصریح کرد: دلیل این نوع قضاوت داور این مسابقه برای ما نامشخص است. بعد از پایان این دیدار با چند داور بین‌المللی تکواندو ایران که مسابقه را تماشا کرده بود مشورت کردیم و آنها نیز اعتقاد داشتند کار داور برزیلی خلاف مقررات بوده است. متاسفانه قانون بدی وجود دارد و اعتراض هیچ تغییری در روند نتیجه نخواهد داشت، اما با داور برخورد خواهد شد. 

مدیر سازمان تیم‌های ملی تکواندو گفت: در حال اعلام اعتراض کتبی خود به کمیته برگزاری مسابقات هستیم. اگر میرهاشم در شرایط طبیعی رقابت می‌کرد باز هم حریف نامدار خود را شکست می‌داد و یک بار دیگر نتیجه درخشانی را کسب و در کسب مدال طلا هت‌تریک می‌کرد، اما با لطف داور برزیلی این اتفاق نیفتاد. فیلم این مسابقه موجود است و داوران می‌توانند با مشاهده آن به صحت ادعای ما پی ببرند. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::