شما اینجا هستید

اخبار برتر » وادا، فدراسیون بین المللی تکواندو ITF را تعلیق کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فدراسیون بین‌المللی تکواندو ITF که یکی از فدراسیون‌های عضو وادا بود، به دلیل عدم پایبندی به نظام‌نامه جهانی مبارزه با دوپینگ، از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) محروم شد.

فدراسیون بین‌المللی تکواندو ITF برخلاف فدراسیون جهانی تکواندو (WT) در بازیهای المپیک و آسیایی حضور نداشته و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) نیز آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

طی نشستی که یکم مهرماه در توکیو برگزار شد، اعضای کمیته اجرایی وادا به توافق رسیدند به دلیل عدم مطابقت این فدراسیون با قوانین وادا، ITF را مشمول محرومیت قرار دهند و ۲۱ روز به این فدراسیون مهلت اعتراض دادند تا توضیحات تکمیلی خود را به وادا اعلام کند و پس از این زمان، رای آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قطعی خواهد شد.

اکنون ضرب الاجل بیست و یک روزه وادا به اتمام رسیده و با توجه به این که وادا از سوی فدراسیون بین المللی تکواندو پاسخی دریافت نکرد، محرومیت فدراسیون بین المللی تکواندوITF قطعی و عواقب این محرومیت رسما اعلام شد.

مطابق اساسنامه و مقررات وادا، فدراسیون بین المللی تکواندو ITF، تمام امتیازات وادا را تا زمان اعاده دادرسی و رفع مشکل از دست خواهد داد. همچنین این فدراسیون مجاز به میزبانی هیچ رویدادی نیست و هیچکدام از نمایندگان فدراسیون بین المللی تکواندو و ورزشکارانی که از سوی این فدراسیون فعالیت می‌کنند، تا زمان رفع مشکل، مجاز به شرکت در هیچ رویداد ورزشی تابستانی یا زمستانی نیستند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::