شما اینجا هستید

اخبار برتر » مهران عسکری: به نظر می رسد برنامه اصلی تیم ملی ایران حضور پرقدرت در فینال گرندپری است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهران عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار میزان، در خصوص مصدومیتی که برای نور تاتار (همسر مهران عسکری) در رقابت‌های گرندپری صوفیه پیش آمد، اظهار داشت: تکواندوکار انگلیسی که سابقه حضور در کیک بوکسینگ را دارد بسیار ناجوانمردانه مبارزه می‌کند و پیش از این هم بار‌ها با ضربات خطا رقیبانش را مصدوم کرده و اینبار هم این بلا را سر نور آورد. او یک ضربه مشت مستقیم به گلوی نور زد که مصدومیت سختی برای همسرم به وجود آورد و راه تنفس نور بسته شد.

وی افزود: طبق قانون داور بازی باید از کارت خودش برای بازبینی فیلم استفاده می‌کرد، اما نمی‌دانم جو بازی روی او تاثیر گذاشته بود یا مشکل دیگری وجود داشت که داور نتوانست خوب قضاوت کند. ما هم وقتی شرایط را دیدیدم، چون سلامتی نور برایمان مهم بود اجازه ندادیم او به مسابقه ادامه دهد.

ملی‌پوش سابق تکواندو ادامه داد: همسرم نیازی به امتیازات صوفیه نداشت، چون ما المپیک را گارانتی کردیم، اما بر اساس قانون فدراسیون جهانی تکواندوکاری در گرندپری‌ها غیبت کند، با جریمه مواجه شده و امکان دارد حتی المپیک را هم از دست بدهد و به همین خاطر در مسابقات بلغارستان حضور پیدا کردیم.

پیشکسوت تکواندو در خصوص اینکه عملکرد ملی‌پوشان تکواندوی ایران در بلغارستان را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: به نظرم تیم ایران با آمادگی کامل در این رقابت‌ها حاضر نشد و برنامه اصلی این تیم حضور پرقدرت در فینال گرندپری است. وقتی پیش بچه‌ها رفتم دیدم پای سجاد مردانی به اندازه یک طبل ورم کرده بود و نمی‌توانست بهترین عملکرد را داشته باشد.میرهاشم حسینی هم دو طلای پیاپی کسب کرد و با شکست در یک مسابقه چیزی از دست نمی‌دهد هرچند که سروش و آرمین خیلی خوب بودند.

عسکری در پایان خاطرنشان کرد: فینال گرندپری، چون ۸۰ امتیاز دارد برای تیم ملی ایران از همه رقابت‌ها مهمتر خواهد بود و کادرفنی تیم ملی تصمیم درستی گرفته که برنامه اصلی را روی این رقابت‌ها گذاشته، چون مسابقات بلغارستان اهمیت زیادی نداشت. هوگوپوشان ایران می‌توانند با کسب امتیاز در مسابقات روسیه حضورشان در المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::