شما اینجا هستید

اخبار برتر » بازی های جهانی سیزم| پلنگ افکن و عمادی به مدال برنز رسیدند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان  (سیزم) ۲۰۱۹ در بخش تکواندو با حضور ۲۴۴ هوگوپوش از ۴۷ کشور از روز گذشته (چهارشنبه – یکم آبان‌ماه) در ووهان چین آغاز شد و به مدت ۴ روز ادامه دارد.

امروز و در دومین روز این رقابت ها، مبارزات اوزان ۵۸- و ۶۸- کیلوگرم دبرگزار شد که محمد حسن پلنگ افکن و محمدمهدی عمادی نمایندگان تکواندو ایران بودند که موفق به کسب مدال برنز شدند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم محمدحسن پلنگ افکن در نخستین گام با نتیجه  28 بر ۲۱ نماینده قزاقستان را شکست داد، در ادامه به مصاف هوگوپوش تونس رفت و ۱۸ بر ۷ به برتری رسید، سپس نماینده مصر را ۲۲ بر ۱۰ شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی نتیجه را برابر تکواندوکار چین ۲۸ بر ۱۱ واگذار کرد. محمدحسن برای کسب مدال برنز باید با نماینده کره جنوبی مبارزه می کرد که با نتیجه ۱۳ بر ۹  برابر وی به برتری رسید و بر سکوی سومی المپیک نظامیان ایستاد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم محمدمهدی عمادی نیز در اولین دیدار با نتیجه ۳۹ بر ۵ برابر کویت به برتری رسید، سپس به مصاف نماینده تونس رفت و ۳۸ بر ۱۱ پیروز شد اما در مرحله یک چهارم به هوگوپوش برزیلی نتیجه را ۲۲ بر یک واگذار کرد. محمد مهدی با فینالیست شدن حریف برزیلی به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد. وی در این مرحله برابر نماینده قزاقستان با نتیجه ۳۴ بر ۲۱ پیروز شد و در ادامه و برای کسب مدال برنز نیز هوگوپوش بلغارستان را ۲۰ بر ۹ شکست داد و به مدال برنز رسید.

روز گذشته نیز امیرمحمد بخشی موفق به کسب مدال برنز در این رویداد شده بود. هدایت این تیم برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است.

رقابت‌های المپیک نظامیان جهان G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::