شما اینجا هستید
اخبار برتر » اکبرزاده نایب قهرمان المپیک نظامیان جهان شد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هفتمین دوره بازی‌های المپیک نظامیان جهان  (سیزم) ۲۰۱۹ در بخش تکواندو با حضور ۲۴۴ هوگوپوش از ۴۷ کشور از روز چهارشنبه – یکم آبان‌ماه در “ووهان” چین آغاز شد و فردا به پایان می رسد.

امروز و در سومین روز این رقابت ها، مبارزات اوزان ۵۴- و ۶۳- کیلوگرم برگزار شد که ایمان اکبرزاده و کامران مردانی پور نمایندگان تکواندو ایران بودند که اکبرزاده موفق شد نقره این رویداد را کسب نماید.

ایمان اکبرزاده در نخستین دیدار نماینده قطر را ۲۵ بر ۲ شکست داد، در ادامه هوگوپوش یونان را ۲۴ بر ۴ از پیش رو برداشت، سپس بر نماینده آمریکا ۲۲ بر یک غلبه کرد. ایمان در مرحله نیمه نهایی نیز برابر نماینده مصر ۱۶ بر ۵ به برتری رسید اما در فینال نتیجه را ۳۱ بر ۲۲ به هوگوپوش برزیلی واگذار کرد و صاحب گردن آویز نقره شد.

کامران مردانی پور در وزن ۶۳- کیلوگرم از کسب مدال بازماند، کامران ابتدا نماینده کلمبیا را ۲۱ بر یک از پیش رو برداشت، در دومین دیدار موفق شد هوگوپوش ایتالیا را ۱۸ بر ۱۴ شکست دهد اما در سومین مبارزه نتیجه را ۲۵ بر ۱۲ به نماینده ازبکستان واگذار کرد.

پیش از این امیرمحمد بخشی، محمدحسن پلنگ افکن و محمدمهدی عمادی نیز موفق به کسب مدال برنز در این رقابت ها شده اند.

هدایت این تیم برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است. 

رقابت‌های المپیک نظامیان جهان G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::