شما اینجا هستید

اخبار برتر » سروی: کار بسیار دشواری پیش رو داریم اما به تک تک بازیکنان‌ ایمان دارم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس،  زهرا سروی، نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو درباره کیفیت جام کوثر “لیگ برتر تکواندو بانوان” در چهار هفته سپری شده در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: جام کوثر از نظر فنی واقعا به حدی رسیده که می‌توان عنوان لیگ برتر را به خود اختصاص بدهد چرا که در طول این سالها از دل همین لیگ مربیان و بازیکنان تاثیرگذار و با توان بالا را انتخاب کردیم تا به تیم‌ ملی کشورمان کمک کنند.

او افزود: امسال هم با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه خوشبختانه استقبال خیلی خوبی از جام کوثر شده و تیم‌های خوبی در لیگ حضور دارند. بازی‌های خوبی را از هوگوپوشان در این چهار هفته شاهد بودیم و امیدوارم این روند همچنان تا پایان فصل ادامه دار باشد چرا که همین مسابقات پشتوانه تیم‌های ملی ما هستند.

سروی درخصوص برنامه‌های تیم‌ ملی بانوان برای کسب سهمیه المپیک گفت: هدف‌گذاری که در این بخش داریم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. در همین راستا مدتی است که تمرینات تیم‌ ملی را شروع کردیم تا به امید خدا اسفند‌ در رقابت‌های انتخابی قاره ای حضور پیدا کنند. البته برای حضور موفق در مسابقات چند تورنمنت را پیش‌بینی کردیم که نزدیک‌ترین آنها رقابت‌های گرنداسلم خواهم بود. قطعا در این مسابقات نیز نیم نگاهی به کسب سهمیه خواهیم داشت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون در پاسخ به این‌سوال که فکر‌ می‌کنید بتوانیم دو سهمیه در بخش بانوان را کسب کنیم یا خیر؟ گفت: کار بسیار دشواری داریم ولی به تک تک بازیکنان‌ ایمان دارم و اگر بخواهند قطعا می‌توانند غیرممکن را ممکن کنند. اینکه بخواهیم بگوییم کدام بازیکن شانس بیشتری دارد کار غیر حرفه‌ای است و هر که بیشتر تلاش کند می‌تواند به حضور در توکیو امیدوار باشد.

سروی درخصوص آخرین وضعیت تیم‌ ملی پومسه اظهار کرد: باتوجه به عملکرد خوب پومسه‌کاران در طی چند سال اخیر فدراسیون برای این بخش نیز برنامه مخصوص به خودش را دارد. نزدیک ترین مسابقات در بخش پومسه در حال حاضر مسابقات جهانی است که سال آینده برگزار خواهد شد ولی به دلیل مشکلات مالی هنوز حرفی از اعزام یا اعزام نشدن تیم نشده اما فرصت زیادی برای مسابقات داریم و در صورت مهیا شدن شرایط اردوهای این بخش را آغاز خواهیم کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::