شما اینجا هستید

اخبار برتر » ۶ آبان ماه، اعزام ملی پوش پاراتکواندو به ایتالیا | دومین سهمیه توکیو در راه است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هشتمین دوره مسابقات قهرمانی اروپا پاراتکواندو با حضور ۲۳۹ هوگوپوش، روز پنجشنبه – ۹ آبان ماه در “باری” ایتالیا برگزار می شود که تکواندو کار ایران هم در این مسابقات به روی شیاپ چانگ می رود.

اصغر عزیزی ملی پوش پاراتکواندو کشورمان به همراه پیام خانلرخانی سرمربی تیم ملی، روز دوشنبه – ۶ آبان ماه به منظور حضور در مسابقات قهرمانی اروپا و کسب امتیاز این رویداد راهی ایتالیا می شود.

مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا در حالی در ایتالیا برگزار می شود که فدراسیون جهانی به تکواندوکاران سایر قاره ها هم اجازه داده تا در این مسابقات به میدان بروند و امتیازات خود را برای کسب سهمیه حضور در بازی های پارالمپیک افزایش بدهند. امتیاز این مسابقات برای تکواندوکاران قاره اروپا G4 است و برای تکواندوکاران سایر قاره‌ها G2 است. به همین دلیل هم عزیزی در این رویداد حضور پیدا می کند تا برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تلاش کند.

اردوی ملی پوشان پاراتکواندو با ترکیب دو نفره مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی از روز ۲۳ شهریورماه در مرکز جهانی تکواندو آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد اما با توجه به اینکه پوررهنما سهمیه خود را برای حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ قطعی کرده، تنها عزیزی به منظور ارتقاء رنکینگ در سال پیش از بازی ها در این مسابقات شرکت می کند.

تصاحب دومین سهمیه پارالمپیک توکیو توسط عزیزی با توجه به رنکینگ خوبی که در رده بندی فدراسیون جهانی دارد، محتمل است. عزیزی در وزن ۷۵+ کیلوگرم (K44) در رده سوم قرار دارد و حالا اگر بتواند در مسابقات قهرمانی اروپا هم خوش بدرخشد و به مدال طلا برسد می تواند سهمیه خود را در همین مسابقات ایتالیا قطعی کند.

کسب سهمیه دوم پارالمپیک برای تکواندو می تواند یک موفقیت بزرگ برای این رشته و تکمیل کننده نتایج خوب پاراتکواندو در ماه های اخیر باشد.

تیم‌ملی پاراتکواندو ایران پیش از این هم با کسب ۴ مدال طلا (صادقیان پور، شعبانی، پوررهنما، عزیزی)، ۲ نقره (نریمانی و بهرامی آذر) و کسب ۳۴ امتیاز تیمی توانسته بود، مقتدرانه قهرمان آسیا نام بگیرد و حالا با کسب دو سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می تواند موفقیت های اخیر خود را تکمیل کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::