شما اینجا هستید

اخبار برتر » نظری: مسابقات لیگ نقاط ضعف را مشخص می‌کند

Rate this post

حسینعلی نظری سرمربی تیم باشگاه سجاد در لیگ برترپومسه در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تکواندو پلاس پومسه گفت: لیگ برتر پومسه از ۱۴ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و از همان زمان پومسه‌روهای ملی پوش در آن حضور داشتند که همین امر باعث رشد کیفی و کمی این رشته ورزشی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تفکیک‌ لیگ برتر و دسته یک از تصمیمات خوب فدراسیون تکواندو بود چرا که در این میادین قهرمانان با یکدیگر رقابت می‌کنند و پومسه‌روهای دیگر نیز در تلاش هستند تا سطح فنی و تکنیکی خود را در کنار این عزیزان ارتقا دهند.

نظری توضیح داد: در ۱۰ سال اخیر لیگ پومسه در رده سنی ۳۰-۱۸ سال تغییرات زیادی داشت و اکنون جایگاه خوبی پیدا کرده است. حتی در بازی های آسیایی سال گذشته که به طور رسمی برگزار شد، کوروش بختیار توانست در نوزده سالگی نقره این رویداد را کسب کند.

سرمربی تیم سجاد افزود: مربیانی که در سطح ملی فعالیت دارند می‌بایست همو‌اره در معرض ارزیابی قرار بگیرند، به نظرم حضور در مسابقات لیگ و سنجیده شدن توسط داوران بهترین فرصت را برای همگی فراهم می‌کند.

نظری در مورد جایگاه مسابقات لیگ پومسه توضیح داد: فدراسیون تکواندو‌ در تمامی بخش‌ها همواره پیشگام بوده و برگزاری لیگ به صورت منظم را تنها در ایران شاهد هستیم‌ اما قطعا شرایط مسابقات می‌تواند بهتر از این هم باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم بلافاصله بعد از برگزاری مسابقات لیگ، اردوهای تیم ملی شروع شود تا هزینه هایی که تیم ها برای آماده سازی اعضا خود متقبل شدند ثمربخش باشد و بتوانند یک پله خود را به سمت رقابت های بین المللی نزدیک نمایند. به نظرم می توان تقویم مسابقات داخلی را به تقویم فدراسیون جهانی نزدیک نماییم تا علاوه بر اینکه تیم‌ها نتیجه بهتری کسب می‌کنند، فدراسیون نیز بتواند انتخاب بهتری از میان سرمایه هایی که همواره در تلاش هستند،  داشته باشد.

نظری در ادامه افزود: کشورهایی مثل چین تایپه، چین، مالزی، اندونزی و… که رقیب ایران هستند سرمایه گذاری زیادی در بخش پومسه انجام داده‌اند، تیم ویتنام در کره‌جنوبی اردو برگزار می‌کند و با مربی‌های کره‌ای مشغول تمرین است.

وی گفت: رقابت‌ها در آسیا و همچنین در اروپا و آمریکا بسیار سنگین است. فدراسیون تا الان رسیدگی‌های خوبی داشته و اکنون لازم است تدابیر بهتری بیاندیشد و نگاه استراتژی داشته باشد تا بتوانیم در رویدادهای بین‌المللی عملکرد بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم سجاد در مورد نحوه برگزاری مسابقات پومسه گفت: برای تیم هایی مثل ما که نفرات زیادی دارند حضور در مسابقات هزینه های بالایی دارد اما برای تیم های استان های دیگر انگیزه خوبی است که می‌توانند با پومسه‌روهای دیگر رقابت کنند.

 وی خاطرنشان کرد: امیدوارم هزینه های بالا برای تیم های پرجمعیت را سازماندهی کنند. با توجه به اینکه ما به صورت شخصی در لیگ دسته یک ولیگ برتر تیمداری می‌کنیم در پرداخت هزینه‌ها با مشکلاتی روبه رو هستیم.

نظری در مورد هدف از حضور در لیگ پومسه گفت: فکر می‌کنم تیم ما در لیگ دسته یک در رده اول قرار دارد، با علاقه و انگیزه ادامه می‌دهیم تا این رده بندی را حفظ کنیم چراکه در ۱۴ سالی که از شروع مسابقات لیگ پومسه می‌گذرد کمترین مقام ما نایب قهرمانی بوده است. در لیگ برتر نیز در رده دوم قرار گرفته ایم و سعی می‌کنیم در رقابت بعدی که با اصفهان داریم بهترین نمایش را داشته باشیم.

وی در پایان گفت: شرکت راهیان حامی تیم ما بود اما به خاطر مشکلات مالی اسپانسر ما تغییر کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::