شما اینجا هستید

اخبار برتر » صربستان؛ فرصتی که از دست رفت/کرواسی؛ آخرین تیر در کمان

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تورنمنت بین المللی صربستان در حالی ۵ آبان برگزار شد که تیم ملی کشورمان با ۶ ورزشکار موفق به کسب ۶ مدال شد. حسینی و احمدی مدال طلا، هادی پور نقره و مردانی، رجبی و عاشورزاده مدال برنز این تورنمنت را کسب کردند.

پیش از این تورنمنت، ورزشکاران تیم ملی همه امتیازات تورنمنتهای خود را کسب نکرده بودند. آرمین هادی پور ۱.۸۶ امتیاز، فرزان عاشورزاده ۳۴ امتیاز، میرهاشم حسینی۴ امتیاز، سعیدرجبی و سجاد مردانی۲۴ امتیاز امکان کسب امتیاز از تورنمنت‌ها داشتند که با شرکت در مسابقات صربستان محقق گردید.

اما حضور در این تورنمنت بیش از پیش برای رجبی و عاشورزاده دارای اهمیت بود چرا که این دو ورزشکار پیش از این تورنمنت در رتبه های بالاتر از ۲۰ وزن خود قرار داشتند و برای داشتن شانس حضور در المپیک باید رنک خود را به زیر ۲۰ برسانند.این دو ورزشکار موفق به کسب مقامی بهتر از سومی نشدند و تنها ۳.۶ امتیاز به اندوخته های خود اضافه کردند. با این ۳.۶ امتیاز امتیازات رجبی به ۱۵۷.۶۸ و امتیاز عاشورزاده به ۱۸۰.۵۱ افزایش پیدا کرد.

با این امتیاز فرزان عاشورزاده هنوز با نفر بیستم وزن خود تقریبا ۱۰ امتیاز فاصله دارد و تنها فرصتی که برای وی وجود دارد تورنمنت کرواسی است و باید حداکثر امتیاز را از آن کسب کند و امیدوار باشد رقیبش در هیچ تورنمنتی امتیاز کسب نکند. به علاوه باید به حذف کامل امتیازات سال ۲۰۱۵ فرزان نیز به عنوان یک نقطه منفی توجه داشت.

سعید رجبی نیز همین شرایط را دارد، نفر بیستم وزن رجبی هم اکنون ۱۶۶.۶۸ امتیاز دارد و سخت است که رجبی حتی با ۱۰ امتیاز کرواسی بتواند به جایگاه بیستم برسد. سعید نیز باید امیدوار باشد که رقیبش در تورنمنتی شرکت نکند. البته درباره رجبی نکته امیدوار کننده بالا بودن امتیازات سعید در سال ۲۰۱۸ است که باعث کاهش کمتر امتیازاتش خواهد شد.

با توجه به این مورد، اعزام این دو بازیکن به تورنمنت کرواسی تنها زمانی منطقی است که مدال طلا را کسب کنند. در غیراینصورت باید تورنمنتهای دیگر برای حضور این ورزشکاران در نظر گرفته شود که با توجه به تقویم فدراسیون جهانی و هزینه های بالای اعزام، محدودیتهای سیاسی و مشکلات صدور ویزا برای ایرانیان تقریبا غیر ممکن به نظر میرسد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::