شما اینجا هستید

اخبار برتر » این مطلب نه از روی‌ دلسوزی ست و نه از برای توجیه!

Rate this post

منصف که باشیم، شکست هایی که در مسابقات گرنداسلم برای دختران ما اتفاق افتاد در شرایط برابر نبود. مگر در طول سال چند فرصت کسب تجربه، برای یک دختر تکواندوی ایران اتفاق می افتد؟
خیلی که باشد یک یا دو فرصت آن هم‌ نه برای کسب تجربه، بلکه انتظار مدال! مسابقاتی در سطح قهرمانی آسیا، بازیهای آسیایی، مسابقات جهانی یا …

اینجا اروپا نیست که سر بگردانی و در طول سال در چند تورنمنت آزاد با ۵۰ یورو بلیط قطار و نهایتا ۲۰۰ یورو هزینه دو شب اقامت و … شرکت کنی! اینجا مجبوریم دل خوش کنیم به مسابقات لیگ‌ کوثر، آن هم با هزار محدودیت! یا مجبوریم برای یک اوپن ساده جی ۱ بیست میلیون تومان ناقابل از جیب هزینه کنیم.

یک نگاه که به سوابق جردن اسمیت بی کیفیت از بریتانیا بیاندازید متوجه می شوید که منظور ما چیست! او تنها ۱۸ سال سن دارد اما ۲۳ مسابقه آزاد، ۵ میدان قهرمانی جهان، یک انتخابی المپیک، ۴ گرندپری، یک گرند اسلم و چهار میدان معتبر اروپایی دیده است! ۳۷ میدان از سال ۲۰۱۲ از رده سنی نونهالان تا جوانان! او طی این دو سال که وارد رده سنی جوانان شده ۱۶ میدان دیده که ۶ تای آن آزاد است. در این دو سال ۴ گرندپری شرکت کرده و جالب اینجاست که مدال های معتبر او به رده سنی نونهالان و نوجوانان محدود می شود!

همین جردن اسمیت سه بار با اختلاف زیاد مغلوب مومن زاده شده که اگر هزار بار دیگر هم باشد مغلوب دختران ما خواهد شد. آیا اگر همین یک آیتم در اختیار هر کدام از دختران ما قرار داشت، در چهار وزن المپیکی چند بازیکن با رنک یک رقمی و دو رقمی داشتیم؟

کوثر اساسه ما تنها یک آزاد فجر دیده و یک مسابقه قهرمانی نوجوانان جهان! از این دست مثال ها زیاد داریم: کریستینا تومیچ که از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ از مسابقات آزاد مختلف رنک جمع کرد و از ۲۰۱۷ پای ثابت همه گرندپری هاست و یا رقیه ایلدیریم از ترکیه، ایوت یانگ از کانادا و … تینا مدانلو و بیتا صنعتی که با هزینه شخصی در این رویداد حاضر شدند، یک چیز ارزشمند را در خود دیدند و آن اینکه “ما توانایی قهرمان شدن داریم”. همین یک جمله برای اثبات همت بالای آنها کافیست که یک دختر ایرانی جرات حضور در این میدان مهم را دارد.

باور داریم که توانایی دختران ما کمتر از چشم بادامی ها و چشم رنگی ها نیست، این محدودیت های ماست که دست انداز شده است.

و باور داریم که همت و غیرت دختران ما نه تنها کمتر نیست، بلکه با اختلاف بهتر و بیشتر است. پس لطفا از همه بچه ها حمایت کنید و بهترین انرژی را از عمیق ترین نقطه قلبتان برای آنها بفرستید.

منبع: کانال اخبار تکواندو بانوان

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::