شما اینجا هستید

اخبار برتر » لطفا رئیس چهارساله برای هیئت تکواندو اصفهان انتخاب کنید!

Rate this post

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، پس از لغو چندباره، مجمع انتخاباتی هیئت تکواندو استان اصفهان روز سه شنبه برگزار می‌شود تا رئیس جدید این هیئت معرفی شود و مسئولیت رسمی‌ را از سرپرست کنونی تحویل بگیرد.

تکواندو استان اصفهان سال‌هاست درگیر معضل اعتماد نکردن اعضای مجمع به انتخابشان شده و این بار هم پیش از آنکه انتخاب رئیس آینده هیئت اهمیت پیدا کند، این پرسش مطرح می‌شود که دوره مسئولیت فرد منتخب روز سه‌شنبه تا کی به طول می‌انجامد؟

بر اساس اعلام اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان، ۱۳ نفر برای انتخابات هیئت ثبت‌نام کرده‌اند و آن‌طوری که علیرضا امینازاد خبر داده است، صــلاحـیـت سـیـروس مـوسـوی‌نـسـب، جواد ابن یمین، امیرحسین پورحبیب، فرشته عبدالهی، علیرضا جمشیدی، محمدحسین قورچانی، احمدرضا امــیــدی، احــمــد مــثــقــالی، شـــهــرام الله‌آبادی، فرامرز عیدی وندی، حسین مطیعی‌مهر، غلامرضا عابدی و‌ هاشم افضلی برای شرکت در انتخابات تایید شده اند، این در حالی است که در روزهای گذشته شایعاتی در فضای مجازی در مخالفت اداره کل با حضور یکی از این کاندیداها منتشر شده بود.

از بین اسامی اعلامی، ‌تعدادی از آنها در مجمع قبلی متقاضی ریاست شده بودند که البته در کورس رقابت با فرهاد رستم شیرازی، عرصه را به حریف باتجربه‌تر  واگذار کردند؛ اما چینش کلی کاندیداها برخلاف برخی از مجامع که درگیر گزینه تشریفاتی نشده‌اند، نشان می‌دهد تکواندو استان آزمون مهمی‌ را پیش رو خواهد داشت. اصفهان زیبا بنا به رسالت مطبوعاتی خود وارد بحث رقابتی بین کاندیداها نخواهد شد؛ اما موضوع مهمی ‌که به آن اشاره می‌کنیم، پس از پایان شمارش آرا و معرفی گزینه منتخب اعضای مجمع است.

روسایی که در میانه راه رفتنی شدند

زمانی که مصطفی رئیسی برای سومین بار سکان‌داری هیئت تکواندو استان اصفهان را در اختیار گرفت، از همان روز اول فشار زیادی برای لغو نتیجه انتخابات به بهانه سکونت‌ نداشتن رئیس منتخب تحمیل شد. با اینکه محمد پولادگر، رئیس فدراسیون، بر صحت انتخابات تاکید داشت و اعلام کرد از نظر قانونی، مشکلی در بحث سکونت رئیسی وجود ندارد، فشارها سرانجام تاثیر خودش را گذاشت و با استعفای رئیسی، یدالله رضوانی برای سرپرستی هیئت انتخاب شد و به فاصله کوتاهی نیز فرهاد رستم‌شیرازی در انتخابات هیئت تکواندو در رقابتی که به دور دوم کشیده شد و حساسیت بالایی داشت، برای ریاست هیئت انتخاب شد.

افرادی که در دوره رئیس قبلی، در صف مخالفان او برای کناره‌گیری بودند، خیلی زود به مدافعان رئیس جدید مبدل شدند؛ اما از آنجایی که برخی منتقدان در هیئت تکواندو، علاقه ای به کنار گذاشتن برچسب همیشگی «مخالفت» ندارند، به مرور رو در روی رستم‌شیرازی و تیم کاری او قرار گرفتند و در نهایت نیز کار به استعفای او که همانند رئیسی، عضوی از خانواده تــکوانــدو نــصــف‌جــهــان بود، منجر شد.

در ادامه، حسین کفعمی ‌سرپرستی هیئت را برعهده گرفت و با توجه به سوابق کاری او در مدیرعاملی بــاشــگاه‌هــای ذوب‌آهــن و پـیـکان، عده‌ای از اهالی تکواندو مدعی شدند برنامه کفعمی ‌برای ریاست هیئت است و زمانی که به دلیل منع ثبت نام از بازنشسته‌ها، امکان نام‌نویسی از او وجود نداشت و مجمع نیز به تاخیر افتاد، برخی از آنها،این اتفاق را به تمایل اداره‌کل برای فراهم‌کردن زمینه ثبت‌نام او دانستند؛ اما درست در مقطع کوتاهی که بازنشسته‌ها برای نامزدی در هیئت‌های ورزشی مشکلی نداشتند، کفعمی‌از ادامه فعالیت در هیئت تکواندو منصرف شد تا مرتضی استکی، برای نایب‌رئیسی هیئت برگزیده شود.

اســتــکی بــه دلــیــل ایــنــکه در جــمـع کاندیداها حضور ندارد، با دردسر مواجهه با فرضیه همیشگی چینش سلــیقــه‌ای اعــضـای مـجـمــع روبـه‌رو نیست و انتخابات با تنش کمتری برگزار می‌شود و در این میان اعضای مجمع انتخاباتی هیئت تکواندو، که به نمایندگی از خانواده پرتعداد این رشته قرار است برای چهار سال آینده آن تصمیم‌گیری کنند، مسئولیت مهمی ‌بر عهده دارند.

اعضای مجمع باید برای انتخاب گزینه‌ای به اجماع برسند؛ اما مهم‌تر اینکه به پای انتخابی که کرده‌اند، بایستند و خوب و بد آن را قبول کنند، نه اینکه از فردای روز مجمع از انتخابشان پشیمان شوند.

هر کدام از اعضای مجمع که احساس می‌کنند، روی گزینه‌های معرفی شده شناخت ندارند یا اینکه نمی‌توانند به انتخابی که کرده‌اند، اعتماد کنند، تا فرصت باقی است این موضوع را به اداره ورزش و جوانان استان اصفهان اعلام کرده و انصراف بدهند تا فرصت حضور در مجمع به افراد دیگری سپرده شود.

اعضای مجمع تکواندو استان اصفهان باید رئیسی برای چهار سال آینده انتخاب کنند و جامعه این رشته، اعم از موافق و مخالف، نیز  بایستی به گزینه انتخابی چهار سال مقرر و قانونی را فرصت بدهد تا بتواند برای هیئت برنامه‌ریزی، و اهدافش را پیاده کند؛ زیرا رئیسی که یک هفته بعد از پایان مجمع، نگران نظر مثبت و منفی جامعه تکواندو و واکنش آنها باشد و احیانا در میانه راه منصرف شود، به درد این رشته نخواهد خورد. آقایان و تنها بانوی کاندیدا هم اگر برای چهار سال برنامه دارند و نمی‌خواهند مهمان موقت مجمع باشند، وارد گود رقابت شوند؛ زیرا تکواندو استان اصفهان نمی‌تواند با رئیسی که به پایان رساندن دوره باور ندارد، ادعای قطب بودن و جبران عــقــب‌افــتــادگی چــنــدساله را داشته باشد.

مهری مصور
دبیر سرویس ورزش سایت اصفهان زیبا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::