شما اینجا هستید

اخبار برتر » نگاهی به لیگ برتر تکواندوی بانوان جام کوثر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیزدهمین دوره لیگ برتر تکواندوی بانوان جام کوثر به ایستگاه هفتم و هشتم رسیده است. مسابقاتی که با حضور ۱۶ تیم انجام می شود و تیم های لوازم خانگی کن و فتح صدر البرز مدعیان درجه یک قهرمانی در این مسابقات هستند. لوازم خانگی کن تا سال ۱۳۹۷ در ۴ دوره از این مسابقات حضور داشته که ۳ بار به عنوان قهرمانی رسیده و یک بار نایب قهرمان شده و می تواند مدعی کسب قهرمانی چهارم هم باشد. فتح صدر البرز نیز برای نخستین بار است که در لیگ حضور پیدا می‌کند اما پرانگیزه گام بر‌می‌دارد.

لیگ بانوان؛ محل رفت و آمد

در ۱۴ دوره گذشته لیگ برتر تکواندوی بانوان جام کوثر، تیم‌های بسیاری حضور داشته‌اند که برخی از تیم‌ها بعد از تجربه یک سال حضور در این مسابقات، ترجیح دادند که از این رقابت‌ها کنار بروند اما این مسابقات هرگز به خاطر تیم‌هایی که کنار رفتند معطل نمانده است و تیم‌های جدیدی به جای آنها وارد مسابقات شدند.

به طور کلی برگزاری لیگ تکواندوی بانوان با ۱۵ سال سابقه، شاید باعث وجه تمایز این مسابقات در بین تمامی رشته‌های رزمی باشد. با این حال رفت و آمد تیم‌ها در لیگ برتر تکواندوی بانوان از نکات عجیب این مسابقات است. همین حالا از ۱۵ تیم حاضر در مسابقات سال‌جاری، تیم‌های بسیاری برای اولین بار در این مسابقات به میدان رقابت آمده‌اند. باوجودی که مسابقات ۱۴ دوره برگزار شده اما رفت و آمد به حدی در این مسابقات زیاد بوده که بیشترین تعداد حضور در این مسابقات فقط متعلق به دو تیم بوده؛ دانشگاه آزاد و هیات تکواندوی گیلان که بیشتر از باقی تیم‌ها در این رقابت‌ها دوام آورده‌اند که در این دوره تنها حضور تیم دانشگاه آزاد را شاهد هستیم.

ناشناس‌های مدعی

تیم‌های اسپریچو، فتح صدر البرز، داتیس یزد، روپایی الکترونیکی keen، شوکا لاوین مریوان، فرمانیه، لوازم خانگی کن، هیات تکواندو استان ایلام، هیات تکواندو استان مرکزی، هیات تکواندو بهار، هیات تکواندو جنوب‌شرق، دانشگاه ازاد اسلامی، هیات تکواندو شهرستان نظرآباد، هیات تکواندو ورامین و هیات تکواندو هفتگل در این دوره از مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. برخی از این تیم‌ها برای اولین بار در لیگ حضور دارند و اغلب آنها ناشناس هستند اما گاهی اوقات مدعیان قهرمانی هم از بین همین تیم‌های گمنام بیرون آمده‌اند. مثل بیمه رازی و خودران وفا که فقط دو دوره حضور داشتند اما یک دوره قهرمان شدند و یک مرتبه نایب قهرمان شدند.

غیبت پر افتخارترین تیم

سایپا و لوازم خانگی کن از پرافتخارترین تیم‌های حاضر در جام کوثر هستند. تیم‌هایی که با ۴ دوره حضور، ۳ بار قهرمان و یک مرتبه نایب قهرمان شده‌اند اما حالا تنها لوازم خانگی کن در مسابقات حضور دارد. بعد از این تیم‌ها، مجتمع فرهنگی ورزشی جوانه با ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی در رده بعدی قرار دارد. کنار رفتن این تیم ها از اتفاقات تلخی است که در تکواندوی بانوان رخ می‌دهد اما اینکه فدراسیون می‌تواند شرایط حضور دیگر تیم‌ها را در لیگ برتر فراهم کند از نکات جالب توجهی است که نشان می‌دهد بر خلاف تیم‌ها که ظاهرا سرمایه گذاری در بخش بانوان را در اولویت نمی‌دانند اما برای فدراسیون تکواندو حضور بانوان در مسابقات لیگ بسیار مهم است.

لوازم خانگی کن پر افتخار حاضر

در بین ۱۵ تیمی که در مسابقات لیگ برتر تکواندوی بانوان حضور دارند، تیم لوازم خانگی کن با ۴ دوره حضور و کسب ۳ عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین شرایط را دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::