شما اینجا هستید

اخبار برتر » اسدی: هدف من ساختن بازیکنی است که سرمایه ورزشی کشورم باشد

Rate this post

بدری اسدی سرمربی تیم معراج در لیگ برتر پومسه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: در تمام سال‌هایی که لیگ پومسه فعالیت دارد و پس از آن نیز که به دو بخش برتر و دسته یک تفکیک شد در لیگ حضور داشته‌ام. هر ساله باشگاه‌ها توانمندتر می‌شوند و با پیشرفت آنها نیز قطعا رقابت‌ها سخت‌تر خواهد شد. کم و کاستی‌هایی در لیگ وجود دارد اما برای آماده سازی بازیکنان مفید است.

وی ادامه داد: تیم معراج همیشه با بازیکنان باشگاه خودش در لیگ حضور پیدا می‌کند اما مشکل بزرگی که وجود دارد عوض شدن سکوها با حمایت مالی اسپانسرها برای خرید بازیکنان است. برخی از تیم ها که اسپانسر و توان مالی خوبی دارند و تحت نظر ارگان یا نهادها تیم‌داری می‌کنند زمانیکه جایگاه خود را در لیگ مطلوب نمی‌بینند در طول رقابت‌ها با رصد بازیکنان بدون هیچ قراردادی و تنها با پرداخت ورودیه آنها را به تیم دعوت می‌کنند که همین موضوع باعث می‌شود جایگاه تیم‌ها روی سکو تغییر کند.

وی افزود: در لیگ کیوروگی ترکیب تیم ها از ابتدا مشخص است اما در پومسه اینطور نیست. سال گذشته آکادمی معراج با ۸ بازیکن بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفت و تیم فولاد سپاهان با ۴۶ بازیکنی که از استان‌های مختلف در طول لیگ گرفته بود اول شد. همچنین در لیگ دسته یک بر سکوی قهرمانی ایستادیم.

اسدی گفت: به نظر من محیط ورزشی پومسه سالم است و با این شکل جذب بازیکن نباید از این حیطه خارج شود، تنها هدف من بازیکن سازی است و می‌خواهم بازیکنانی که در کنار من تمرین کرده‌اند توانایی خود را به نمایش بگذارند که گاهی همین موضوع اجازه نمی‌دهد بر روی سکو قرار بگیریم. ترکیب تیم آکادمی قهرمانی معراج را تنها پومسه‌روهای آموزش دیده در پایگاه تشکیل می‌دهند. در این دوره از رقابت‌ها تیم ما در دور رفت در رده اول قرار داشت اما در حال حاضر در رده دوم هستیم.

سرمربی معراج تصریح کرد: امروزه رقابت‌های لیگ گاهی به یک تجارت شبیه است، بعضی اساتید در روند لیگ ورزشکاران را رصد می‌کنند و نفرات آزاد استان‌ها را در دور برگشت جذب می‌کنند و حاصل یک سال تلاش تیم‌های دیگر با یک تغییر ناعادلانه نادیده گرفته می‌شود و شاید حتی عنوان برترین‌ها را به خود اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: آکادمی قهرمانی معراج یک اسپانسر کاملا خصوصی است و تعهدی به ارائه کاپ به هیچ مرکز یا نهادی ندارد، برهمین اساس به دنبال جذب بازیکن نیست و بجای کمیت به کیفیت و آموزش غنی تر فکر می‌کند؛ تا اینجا نیز همیشه صاحب عناوین ارزشمندی بوده ایم.

سرمربی تیم معراج  در ادامه توضیح داد: بهتر است ترکیب تیم‌ها در ابتدای مسابقات مشخص شود و در ادامه اجازه تغییر ندهند چرا که در ابتدا بازیکنانی که تکنیکی هستند مشخص می‌شوند و مربی ها با پشتوانه مالی به راحتی آنها را جذب می‌کنند؛ در نتیجه پومسه‌روهایی که یکسال زحمت کشیده‌اند و مربی‌هایی که به فکر بازیکن سازی هستند دیده نمی‌شوند.

وی ادامه داد: سرمربی تیم قهرمان به عنوان بهترین مربی لیگ معرفی می‌شود که هیچ مشکلی ندارد اما مشخص نمی‌شود بازیکنان مدال آور از همان تیم بوده است یا زیر نظر سرمربی دیگری رشد کرده است.

سرمربی معراج اظهار داشت: قطعا جذب بازیکن و تشکیل تیمی بزرگ سرمایه گذاری بسیاری می‌خواهد و شادی قهرمانی در میان مربیان و ورزشکاران زیادی تقسیم می‌شود اما معراج خانواده کوچکی است و به ورزش نگاه تجارتی ندارد. بزرگترین سرمایه گذاران کسانی هستند که فرهنگ سازی سلامت در رقابت را هدف قرار می‌دهند.

اسدی در خصوص جایگاه پومسه گفت: پومسه در کل جهان رشد چشمگیری داشته و کشورها توجه ویژه ای به آن دارند اما در ایران با توجه به اینکه هنوز وارد بازی های المپیک نشده است سرمایه گذاری چندانی بر این بخش نمی‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از منطقه ای برگزار شدن مسابقات لیگ دسته یک رضایت نداریم. چراکه  تعداد شرکت کنندگان بسیار بالا و سطح مسابقات فوق العاده پایین است همچنین از داوران مناطق استفاده می‌کنند که کم تجربه هستند. این فضا برای بازیکنانی که اول راه هستند فرصت خوبی است اما برای ساخته شدن بازیکن مناسب نیست.

اسدی در پایان گفت: چهاربازیکن با تجربه ملی دارم که مدال‌هایشان مربوط به دوره نوجوانی آنهاست اما همچنان در تیم هستند و هرساله تجربه بیشتری کسب می‌کنند. با اقتدار برای کسب بهترین عناوین تلاش می‌کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::