شما اینجا هستید

اخبار برتر » نتایج ضعیف بانوان تکواندوکار در چین | دختران هوگوپوش بدون کسب مدال و امتیاز

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مسابقات تکواندو انتخابی گرنداسلم، از ۱۰ تا ۱۲ آبان در چهار وزن المپیکی مردان و بانوان در «ووشی» چین برگزار شد که تیم ملی بانوان ایران با ترکیب مهلا مومن‌زاده (۴۹- کیلوگرم)، کوثر اساسه (وزن ۵۷- کیلوگرم)، کیمیا همتی و یلدا ولی نژاد (وزن ۶۷- کیلوگرم) و ملیکا میرحسینی (وزن ۶۷+ کیلوگرم) در این رویداد حضور یافت.

بانوان تکواندوکار خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنند اما هیچ یک از آن‌ها نتوانستند در مسابقات انتخابی گرنداسلم نتایج خوبی کسب کنند.

در روز نخست این مسابقات، کوثر اساسه در وزن ۵۷- کیلوگرم در نخستین گام به مصاف «شوتین هان» نماینده چین رفت و ۲ بر صفر به برتری رسید، در ادامه «ژیائوجینگ وی» را ۲ بر صفر شکست داد، او در دور سوم مقابل «چاروس کایوموا» ازبکستانی با ضربه خطای حریف، برنده اعلام شد، اما با وجود اینکه رئیس کمیته پزشکی، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی و ناظر فنی بعد از دیدار کوثر با نماینده ازبکستان اجازه مبارزه بعدی را برای او صادر کرده بودند از حضور وی در مسابقه بعدی مقابل «لیجون ژو» از چین ممانعت به عمل آمد.

مهلا مومن زاده دیگر نماینده ایران هم در این وزن، ابتدا «اومایما البوتچی» از مراکش را ۲ بر صفر شکست داد، اما در مبارزه با «ماریجا استتیس» از کرواسی نتیجه را ۲ بر صفر واگذار کرد و حذف شد.

در روز دوم این مسابقات، کیمیا همتی در وزن ۶۷- کیلوگرم در همان دور نخست مقابل «یونیون شان» از چین ۲ بر صفر باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت. یلدا، ولی نژاد هم در همین وزن پس از یک دور استراحت در نخستین دیدار نماینده چین را ۲ بر صفر شکست داد، اما در دومین دیدار با “جان دی کیم” از کره جنوبی با نتیجه ۲ بر صفر باخت و حذف شد.

اما امروز در روز پایانی مسابقات، ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷+ کیلوگرم مقابل نماینده روسیه ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نتایج مسابقات تکواندوکاران به صورت برتری در هر راند محاسبه می‌شد. مهرو کمرانی سرمربیگری و ریحانه فولادی مربیگری تیم ملی را برعهده دارند.

تینا مدانلو و بیتا صنعتی در وزن ۵۷- کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن ۵۸- کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران به صورت شخصی در این رویداد حضور پیدا کردند که از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

به نفرات اول تا سوم مشترک به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در رده بندی المپیکی تعلق می‌گیرد، اما تنها نفرات اول تا سوم جواز حضور در مسابقات گرنداسلم را کسب می‌کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::