شما اینجا هستید

اخبار برتر » خدابخشی: با وجود علاقه به همراهی تکواندو ایران، تقدیرم در صربستان رقم خورد | تمام هدفم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهدی خدابخشی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تصمیم خود برای تغییر تابعیت و حضور در کشور صربستان اظهار داشت: تقدیر و سرنوشت اینگونه بود که فعالیت ورزشی خود را در صربستان ادامه بدهم و برای تیم ملی تکواندو این کشور به میدان بروم. حدود ۵ ماه است که ازدواج کردم و ۸ ماه است که در این کشور زندگی  و تمرین می‌کنم. با توجه به اینکه دیگر در صربستان زندگی می‌کنم، تصمیم گرفتم تکواندو را نیز در این کشور ادامه بدهم.

وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی امکان همراهی تیم ملی صربستان را خواهد داشت، گفت: حدود یک سال و چند ماه است که برای تیم ملی تکواندو ایران بازی نکردم و باید چند ماه دیگر نیز صبر کنم تا پس از ۲ سال، از آخرین حضور در تیم ملی ایران برای صربستان مسابقه بدهم. در حال حاضر تنها می‌توانم در تورنمنت‌ها و مسابقات G1 و G2 حضور داشته باشم و نمی‌توانم در مسابقات رسمی به میدان بروم، اما پس از پر کردن ۲ سال دیگر مشکلی در این خصوص نیز نخواهم داشت.

قهرمان سابق تکواندو جهان در خصوص اینکه شانس کسب سهمیه المپیک را از طریق مسابقات قاره‌ای خواهد داشت، گفت: فکر نمی‌کنم برای حضور در المپیک توکیو شانسی داشته باشم، اما تمام اهدافم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ است تا مدال جا مانده در افتخاراتم را به دست بیاورم. برای این مهم نیز فعالیت رسمی خود را از بعد از المپیک آغاز خواهم کرد.

خدابخشی در پاسخ به این سوال که امکان ادامه فعالیت او در تکواندو ایران وجود نداشت، گفت: شرایط من متفاوت است و متاسفانه مادر همسرم مبتلا به بیماری سرطان است و واقعا نیاز به مراقبت دارد. سرطان مادر همسرم به گونه‌ای است که از بین نمی‌رود و تنها باید با درمان آن را کنترل کرد. همین مسئله باعث شده تا همسرم مجبور به زندگی در صربستان باشد و من نیز برای حمایت از او و مادرش در این کشور باشم.

وی خاطر نشان کرد: شرایط واقعا برای ادامه فعالیتم در تیم ملی تکواندو فراهم نبود. به خاطر مسائلی که عنوان کردم و به خاطر زندگی در کشور صربستان، با وجود علاقه‌ به بازی در تیم ملی تکواندو، دیگر چنین امکانی را نداشتم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::