شما اینجا هستید

اخبار برتر » لیگ برتر تکواندو | حاشیه‌های هفته سوم تا پنجم جام خلیج فارس

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هفته‌های سوم تا پنجم رقابت‌های لیگ برتر تکواندو روز گذشته در خانه تکواندو برگزار شد که همراه با حاشیه هایی بود.

حواشی رقابت‌های لیگ برتر تکواندو به شرح زیر است:

*برای اولین بار و به دلیل برگزاری سه هفته از مسابقات در یک روز، رقابت‌ها در چهار شیاپچانگ به صورت همزمان برگزار می‌شود.

*فریبر عسکری و علی‌محمد بسحاق، سرمربی و مربی تیم ملی تکواندو از ابتدا رقابت‌ها در سالن حاضر و مسابقات را از جایگاه VIP تماشا کردند.

*مرتضی کریمی، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو و مدیر فنی تیم تکواندو کن، کیومرث چگینی مدیرعامل باشگاه کن، حسن میر سرپرست تیم شهرداری ورامین و جاوید آشوری سرپرست تیم یزدان در سالن حاضر و نظاره‌گر مسابقات هستند.

*علی اشکوریان تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم تیم تکواندو دانشگاه آزاد در حالی که با نتیجه ۲۸ بر ۲۰ از سیداحمد خسروفر تکواندوکار تیم مس کرمان عقب بود، به دلیل بالا رفتن فشار خون از ادامه مسابق بازماند و به اورژانس منتقل شد.

*حافظ مهدوی رئیس کمیته داوران فدراسیون تکواندو برخلاف هفته گذشته در سالن مسابقات حاضر بود و از کنار شیاپچانگ عملکرد داوران را نظارت می‌کرد.

*ملی‌پوشان تیم‌های شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد و لوازم خانگی کن در رقابت‌های لیگ برتر حضور نداشتند.

*رضا ایمانزاده، مربی تیم دانشگاه آزاد غیبت آرمین هادی‌پور را به تصمیم مسئولان سازمان لیگ مرتبط دانست و اعلام کرد در حالی که سازمان لیگ رسما از ما درخواستی برای عدم حضور او در مسابقات لیگ انجام نداده بود، ما به خاطر منافع ملی و اجبار از او استفاده نکردیم.

*مصطفی بابایی، دبیر سازمان لیگ با رد ادعای ایمانزاده اعلام کرد که هنوز قرارداد هادی‌پور با دانشگاه آزاد در سازمان لیگ ثبت نشده است. او همچنین اعلام کرد باشگاه شهرداری ورامین با رضایت، حاضر به استفاده از ملی‌پوشان خود در این هفته از مسابقات لیگ برتر نشده است.

*سلمان خواجه حسنی سرپرست تیم تکواندو صنعت مس کرمان در دیدار این تیم با دانشگاه آزاد نسبت به قطع مسابقات توسط سیدنعمت خلیفه، سرمربی دانشگاه آزاد به شدت معترض شد و با فریاد اعتراض خود را به حافظ مهدوی، رئیس کمیته مسابقات اعلام کرد.

*در یکی از حساسترین دیدارهای هفته سوم، تیم شهرداری ورامین در روزی که ملی‌پوشان خود را در ترکیب نداشت مقابل تیم پاس قوامین به تساوی ۴-۴ دست یافت. دانشگاه آزاد نایب قهرمان فصل گذشته نیز مقابل صنعت مس کرمان به تساوی ۴-۴ دست یافت.

*هادی ساعی پرافتخارترین المپین ورزش ایران و مدیرفنی تیم فرمانیه مانند دیدارهای هفته نخست در خانه تکواندو حاضر شد، اما باز هم حاضر به حضور در جایگاه VIP نشد و در سکوهای تماشاگران نظاره‌گر عملکرد تیمش بود.

*کمیته انضباطی فدراسیون تکواندو بعد از پایان دیدار لوازم خانگی کن و یزدان که با برتری ۷ بر یک تیم کن به پایان رسید، تشکیل جلسه داد و امیررضا نیک سیرت تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم تیم یزدان را به دلیل اعتراض به داوران و پرتاب کلاه خود ۷ میلیون ریال جریمه کرد.

*هواداران تیم شهرداری ورامین برای حمایت از بازیکنان تیم خود در دیدار مقابل دانشگاه آزاد اقدام به پخش موسیقی از طریق بلندگو کردند.

*بهنام اسبقی قهرمان سابق تکواندو جهان و ملی‌پوش سابق تیم ملی برای تماشای رقابت‌های بعداز ظهر لیگ در خانه تکواندو حاضر شد.

*همانند دیدارهای صبح همچنان اعتراض مربیان به تصمیمات داوری ادامه دارد و در هر دیدار شاهد توقف‌های بیش از حد و اعتراض به عملکرد داوران هستیم.

*دیدار حمیدرضا هادیان از دانشگاه آزاد و امیرحسین محمدخانلو از شهرداری ورامین در اواسط راند دوم در حالی که با نتیجه ۶-۶ در جریان بود، با اعتراض پیام خانلرخانی متوقف شد. سرمربی شهرداری ورامین اعتقاد داشت هوگوی الکترونیکی بازیکن دانشگاه آزاد دچار مشکل شده است و امتیازات بازیکن او ثبت نمی‌شود. اعتراضی که با تست هوگوی هادیان مشخص شد که درست بوده است، اما منجر به توقف ۱۵ دقیقه‌ای مسابقه و اعتراض مربیان دو تیم شد.

*مربیان تیم‌های لیگ تکواندو به شدت نسبت به هوگوهای ایرانی استفاده شد در لیگ معترض بودند و اعتقاد داشتند این هوگوها از کیفیت لازم به دور است.

*یکی از تکواندوکاران تیم مهاجرین از ناحیه گردن دچار آسیب شد و با اورژانس راهی بیمارستان شد.

* باوجود اینکه گفته شده بود ملی پوشان اجازه حضور در لیگ را دارند، اما تیم ها با نظر کادر فنی از ملی پوشان خود در ترکیب تیم ها استفاده نکردند تا آنها برای حضور در مرحله نهایی مسابقات گرندپری آماده شوند.

* مرتضی رستمی و بهبود خداداد از جمله ملی پوشان سابق تیم ملی تکواندو هستند که در کنار هادی ساعی مسابقات را از نزدیک تماشا کردند.

* مهدی محمدی تکواندوکار تیم مهاجران به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه گردن راهی بیمارستان شد.


پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::