شما اینجا هستید

اخبار برتر » پهن شدن شیاپ چانگ برای دو میزبانی مهم بین المللی / تکواندو و تلاش برای جهانی شدن

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، حالا امسال هم که یکی دیگر از سالهای دشوار ورزش به لحاظ مسائل مالی است اما فدراسیون در تلاش است که از برنامه های خود عقب نماند و باز هم تورنمنت های متعدد بین المللی را برگزار کند. در آخرین نشست شورای اجرایی ATU که با حضور سید محمد پولادگر نایب رییس اتحادیه تکواندو آسیا و رییس فدراسیون تکواندو کشورمان برگزار شد، فدراسیون تکواندو ایران موفق شد میزبانی سومین دوره مسابقات آزاد آسیایی (G 1 ) و دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا (G 1 ) را با تصویب شورای اجرایی کنسول اتحادیه آسیا را به دست بیاورد.

برگزاری این دو تورنمنت مهم نشان از تلاش بی وقفه فدراسیون تکواندو در کسب میزبانی های متعدد بین المللی دارد. این مسابقات دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی هم است و به همین دلیل در سال کسب سهمیه های حضور در بازی های المپیک برگزاری این مسابقات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این فدراسیون سال گذشته جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو را در کیش میزبانی کرد که از مهمترین رویدادهای بین المللی بود که در ایران برگزار شد. شاید در بین ورزش های رزمی و حتی انفرادی، تکواندو در کسب میزبانی های مهم بین المللی سرآمد باشد. این فدراسیون بنا به دلایل مشخصی شاید نتواند هیچ وقت میزبانی مسابقات قهرمانی جهان را بر عهده بگیرد اما در سایر تورنمنت ها تلاش خود را می کند تا بتواند بهترین میزبانی ها را داشته باشد که باید تا کنون کاملا در این امر موفق عمل کرده است.

کسب این میزبانی ها می تواند هم نشان دهنده پویایی و زنده بودن تکواندو باشد و هم نشان دهنده وجود ارتباطات بین المللی مناسب که هر دو یک امتیاز ویژه برای تکواندو است. البته نباید فراموش کرد که بسیاری از کشورها حتی در همین قاره آسیا سرمایه گذاری فوق العاده زیادی را در امر میزبانی مسابقات بین المللی انجام می دهند که شاید تامین بخشی از هزینه های این میزبانی ها از عهده مجموعه ورزش ایران هم خارج باشد اما با اینحال فدراسیون تکواندو در تلاش است با برگزاری برخی از مسابقات مهم بین المللی خودی نشان بدهد و راهی را برای جهانی شدن پیدا کند.

فدراسیون تکواندو را باید یکی از فدراسیون های موفق در راه کسب میزبانی های مهم بین المللی معرفی کرد. این فدراسیون در سال های اخیر بارها توانسته مسابقات مهم بین المللی را میزبانی کند که انجام این کار در این شرایط دشوار اقتصادی کار بسیار سختی بوده اما این فدراسیون از عهده آن به خوبی برآمده است.

میزبانی هایی که هم اسپانسرها و سرمایه گذاران را به سمت این ورزش سوق می دهد تا تکواندو به لحاظ مالی بتواند استوارتر از قبل باشد و هم اینکه به رشد ورزشکاران این رشته هم کمک می کند.

با برگزاری این دو مسابقه مهم در ایران باید این نوید را داد که شاید همانند سال گذشته باز هم یک میزبانی خوب را از تکواندو همه ببینند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::