شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: جوانان ما توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند | بازیکنان ملی‌پوش حق دارند که درآمد خوب داشته باشد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص انتقادات برخی ملی‌پوشان به اظهارات او در خصوص سهمیه‌بندی ملی‌پوشان در لیگ تکواندو گفت: همیشه اعتقاد دارم جوانان ما توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند و این موضوع را در لیگ برتر تکواندو نیز نشان دادند. بارها جوانان در لیگ برتر برای ملی‌پوشان دردسر درست کردند، اما از طرفی اعتقاد دارم ملی‌پوشان نیز باید در لیگ حضور داشته باشند، اما فدراسیون باید برای این مهم سهمیه‌بندی در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: برخی تیم‌ها با نیروی جوان در لیگ برتر حاضر می‌شوند و با توجه به عدم نتیجه‌گیری و هزینه‌های بالای تیمداری عطای حضور در مسابقات را به لقایش می‌بخشند. حضور دو بازیکن ملی‌پوش در  تیمی که اسپانسر دارد برای آن تیم شخصیت تیمی ایجاد می‌کند و باعث خواهد شد یک تیم تازه‌وارد با حضور یک بازیکن قهرمان جهان به سایر جوانانش انگیزه بدهد.

مدیرفنی تیم تکواندو لوازم خانگی در خصوص استدلال ملی‌پوشان برای حضور در تیم‌هایی که پرداخت بیشتری دارند، گفت: طبیعی است که همه به دنبال درآمد بیشتر هستند، اما باید ببینیم این درآمد با چه روشی به دست می‌آید. بازیکنان ملی‌پوش حق دارند که درآمد خوب داشته باشد، اما وقتی زیر ساخت‌های لیگ ما  باعث تقویت و هیاهو و هیجان مسابقات زیاد نشود، نمی‌توانیم لیگ خوب و پویایی داشته باشیم و بازیکنان درآمدزایی کنند. این شرایط باعث می‌شود حضور تیم‌ها در لیگ محدود شود و تنها دو یا سه تیم پولدار به رقابت بپردازند و تیم‌هایی که زیر ساختی کار می‌کنند عقب بمانند و دچار یاس و سرخوردگی شوند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::