شما اینجا هستید

اخبار برتر » ۴ تکواندوکار ایران در راه روسیه | سرزمین تزارها سرزمین آرزوها

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رنکینگ المپیکی ماه نوامبر تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که در رنکینگ اعلامی تکواندوکاران کشورمان توانستند جایگاه خود را تثبیت کنند.

در رده‌بندی جدید اکثر تکواندوکاران ایران در آستانه فینال گرند پرندی در روسیه توانستند جایگاه قبلی خود را حفظ کنند. ۱۶ نفر برتر این رنکینگ برای حضور در گرندپری روسیه دعوت می‌شوند تا در آخرین گرند پری سال ۲۰۱۹ شانس خود را برای رسیدن به المپیک افزایش بدهند. با توجه به این رنکینگ ۴ تکواندوکار ایرانی شانس دعوت شدن به مسابقات فینال گرند پری روسیه را دارند.

رنکینگ نوامبر برای تیم ملی تکواندوی ایران بسیار مهم است و حالا می‌توانند با حضور در روسیه جایگاه خود را هم رتقا ببخشند. هر چند که بعد از مسابقات فینال گرند پری روسیه حتی اگر چند تن از تکواندوکاران ایران بتوانند جایگاه خود را حفظ کنند هم راه صعود به المپیک توکیو برای آن‌ها فراهم می‌شود.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با کسب مدال برنز در مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – بلغارستان و نقره تورنمنت صربستان و ۳۴۰/۸۱ امتیاز در رده چهارم جدول باقی ماند. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۱۷۳/۲۴ امتیاز همچنان در رده بیست و سوم جای دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با تصاحب مدال طلای تورنمنت صربستان و ۲۹۷/۷۸ امتیاز در رده ششم باقی ماند. او مهمترین ورزشکار تیم ایران است که موفقیت او در بلغارستان می‌توانست راه صعود او در رنکینگ را افزایش بدهد. میرهاشم با توجه به شکست جاد آچوب در بلغارستان با کسب مدال می‌توانست از این تکواندوکار نامدار عبور کند اما شکست میر هاشم در صوفیه همه چیز را خراب کرد. هر چند که او هنوز در رده ششم است و این شانس را دارد که با درخشش در روسیه یک گام بلند برای رسیدن به المپیک بردارد. سروش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن هم با کسب مدال برنز گرندپری بلغارستان و طلای تورنمنت صربستان و ۲۳۷/۸۲ امتیاز به رده دوازدهم صعود کرد و امیرمحمد بخشی نیز با کسب مدال برنز المپیک نظامیان جهان و ۱۷۳/۶۲ امتیاز رده نوزدهم را به نام خود ثبت کرده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۲۴/۳۲ امتیاز در رده سی و پنجم قرار دارد و علی اشکوریان نیز با ۱۲۰ امتیاز رده سی و ششم را به خود اختصاص داده است.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با کسب مدال برنز تورنمنت صربستان و ۲۶۶/۸۶ امتیاز جایگاه پنجمی را به خود اختصاص داد. سجاد مردانی هم در بلغارستان ناکام ماند ولی با اینحال اندک امتیازات کسب شده در صربستان باعث شد تا همچنان جایگاه خوب خود را حفظ کند. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با مدال برنز تورنمنت صربستان و ۱۶۳/۷۳ امتیاز و ۲ پله صعود رده بیست و سوم را در اختیار دارد.

حالا تکواندوکاران ایران باید یک گام مهم و بلند بردارند و آن‌هم درخشش در روسیه است. موفقیت در روسیه می‌تواند کار راهیابی به المپیک را برای سه تکواندوکار ایران فراهم کند اما مسابقات روسیه به مراتب از همه‌ی گرندپری‌ها سخت‌تر و دشوارتر خواهد بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::