شما اینجا هستید
اخبار برتر » قهرمان بی رقیب نقش جهان در رده پنجم فصل جدید لیگ | سازمان لیگ به فکر باشد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، لیگ دسته یک تکواندو مردان فصل جدید خود را از ۲۲ مهر آغاز کرد و حالا پس از گذشت یک‌ ماه ششمین هفته خود را پشت سر گذاشته است اما نکته جالب توجه در این ۶ هفته نتایج کسب شده باشگاه مقاومت، تیمی که در ۸ دوره تنها به عنوان قهرمانی رضایت داده است.

طی دو سال گذشته سازمان لیگ برای تیم‌های لیگ برتری جواز شرکت در رقابت‌های لیگ دسته یک تکواندو را صادر کرد؛ این تصمیم، غیرمنطقی به نظر می‌رسد چراکه اگر قرار به حضور تیم‌های پر قدرت در این لیگ باشد دیگر تفکیکشان درست نیست.

تیم شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن دو تیمی هستند که در هر دو لیگ حضور دارند و قطعا اگر جایی احساس نیاز کنند از تکواندوکاران قدرتمند خود استفاده خواهند کرد و در نتیجه برد بازی را به نام خود ثبت می‌کنند.

اما نکته این است که سازمان لیگ با اقداماتی این چنینی باعث عدم حضور تیم های متوسط در لیگ دسته یک می‌شود و چه بسا با ادامه این روند طی سال‌های آتی بساط قدیمی‌ترین لیگ تکواندو برچیده شود و دیگر حضور تیمی را شاهد نباشیم.

باشگاه مقاومت در ۸ دوره عنوان قهرمانی را کسب کرد و شاید حالا بتواند کمی با خود کنار بیاید که به عنوان سومی و یا حتی چهارمی بسنده کند هرچند که این نتیجه برای آنها پس از کسب ۸ کاپ قهرمانی قطعا گران تمام خواهد شد اما تیم‌هایی نوپایی که برای نخستین دوره در لیگ حضور پیدا می‌کنند بدون شک دلسرد می‌شوند.

چای زرینه، سامان رزم، هیات تکواندو استان کرمانشاه، هیات تکواندو شهرستان عباس آباد و هیات تکواندو شهرستان نظرآباد تیم‌هایی هستند که برای اولین مرتبه است در لیگ حضور پیدا می‌کنند و علاوه بر کسب تجربه به دنبال کسب بهترین نتیجه هستند اما با حضور دو تیم پر قدرت آیا این مهم اصلا امکان پذیر است؟

سازمان لیگ می‌بایست برای سال‌های آتی چاره‌ای بیندیشد و در صورتی که اجازه حضور تیم‌های لیگ برتری را صادر کرد قوانینی برای آنها در نظر بگیرد و محدودیت‌های برای آنها قائل شود تا از تکواندوکارانی که در جام خلیج فارس حضور دارند استفاده نکنند.

لیگ دسته یک تکواندو قدیمی‌ترین لیگی است که از ۲۵ سال پیش کار خود را آغاز کرده و به نوعی شناسنامه لیگ تکواندو است و برای حفظ و بقای آن باید تلاش کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::