شما اینجا هستید

اخبار برتر » مردانی: برگزاری لیگ منطقه‌ای ایده خوبی بود | با همدلی زیبایی‌های پومسه را به نمایش می‌گذاریم

Rate this post

مهسا مردانی سرمربی تیم فرش قنبری نیا در لیگ برتر پومسه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: لیگ برتر سطح کیفی بالایی دارد و اگر بخواهم از دید سرمربی که سه دوره قهرمان لیگ برتر است به رقابت‌ها نگاه کنم هدفم قهرمانی تیم فرش قنبری نیا است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش از این مربیگری تیم‌ملی را برعهده داشتم به دنبال شناسایی استعدادهای برتر در این رقابت‌ها هستم تا در صورت ادامه همکاری آنها را به تیم‌ملی معرفی کنم.

مردانی ادامه داد: رقابت میان برترین‌ها کشور پیگیری می‌شود؛ قهرمانان ملی‌پوش و پومسه‌روهای ناشناس اما با استعداد حضور دارند که همین موارد جذابیت مسابقات را بالا می‌برد.

سرمربی تیم قهرمان دوره قبل لیگ برتر پومسه افزود: یکی از مواردی که حساسیت مسابقات را افزایش می‌دهد رقابت میان ملی پوشان است که باعث جذابیت لیگ می‌شود.

وی تصریح کرد: مسابقات لیگ پشتوانه‌ای برای تیم ملی است و مربیان هر تیم باید برای ارتقاء کیفیت رقابت‌ها تلاش کند تا با جذب اسپانسرها، ملی پوشان را به افراد نخبه در تکواندو تبدیل کنند. همچنین می‌توانیم با حل برخی مسایل در تورنمنت ها حضور پیدا کنیم.

مردانی ادامه داد: مسابقات لیگ فرصت طلایی برای  پومسه‌روهای جوان و تازه کار است و بارها دیده‌ایم از قهرمانان ملی ما پیشی گرفته‌اند؛ همچنین انگیزه مربیان برای ساختن بازیکن وتلاش تکواندوکاران برای رسیدن به بهترین نتیجه بیشتر می‌شود.

سرمربی تیم فرش قنبر نیا گفت: من معتقدم فضای رقابت باید سالم باشد و برد و باخت مهم نیست اما اتحادی که بین خانواده تکواندو در یک روز ایجاد می‌شود و تعامل و همدلی که میان  افراد هر تیم وجود دارد از نقاط قوت است.

وی در خصوص ترکیب تیم توضیح داد: اعضای تیم از شاگردانم هستند و ملی پوش هم در ترکیب داریم. در لیگ دسته نیز تعدادی از بازیکنان به سرپرستی یکی از شاگردان خودم حضور دارند. خدا را شکر تا پایان نیم فصل موفق شدیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

مهسا مردانی درمورد منطقه ای شدن لیگ دسته یک گفت: با توجه به اینکه لیگ به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود؛ برای تمامی استان‌ها فرصت میزبانی فراهم خواهد شد و میان فدراسیون و باشگاه‌های شرکت کننده تعامل خوبی صورت می‌گیرد. همچنین باعث استقبال بیشتر از این رشته می‌شود.

وی در پایان گفت: در برگزاری لیگ قطعا نقاط ضعف و قوت با یکدیگر همراه است اما با همکاری این موارد برطرف می‌شود و می‌توانیم زیبایی‌های رشته پومسه را به بهترین شکل به نمایش بگذاریم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::