شما اینجا هستید

اخبار برتر » قدر شناسی به سبک پهلوان یوسف کرمی | حراج مدال المپیک برای همشهری‌ها

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، واژه پهلوانی بیشتر در کشتی شنیده شده بود و خیلی‌ها هم اخلاق و مرام پهلونی را مختص به کشتی می‌دانند. این افراد معتقدند که ورزشکاران دیگر را نمی‌توان پهلوان نامید. در نقطه مقابل اما خیلی‌ها هم معتقد هستند که پهلوانی یک مرام و یک مسلک است و هر کسی بتواند این رفتار و مرام را در خودش نشان بدهد این وازه شایسته او خواهد بود. حالا می‌خواهد کشتی گیر باشد و یا می‌خواهد تکواندوکار باشد.

یک اتفاق هم در تکواندو رخ داده که باعث شده نام یک تکواندوکار در کنار واژه پهلوانی قرار بگیرد؛ دو روز پیش یوسف کرمی قهرمان سابق جهان و المپیک تکواندو اعلام کرد مهمترین و با ارزشترین مدال دوران قهرمانی‌اش را در راستای حمایت از مردم زلزله زده به حراج می‌گذارد. مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن تنها مدال المپیکی یوسف کرمی است که حالا تصمیم گرفته این مدال مهم خود را در راستای حمایت از زلزله زدگان آذربایجان شرقی به حراج بگذارد.

خاصیت ورزش قهرمانی این است که هر ورزشکاری برای رسیدن به مدال تلاش می‌کند. کسب مدال در مسابقات بین المللی شاید تنها‌ترین هدف نباشد اما حتما مهمترین آن است و اولین دلیل هم برای تحمل تمرینات سخت و فشرده رسیدن به این مدال است.

یوسف کرمی هم در این ‌سال‌ها که در ترکیب تیم ملی در مسابقات بین المللی به روی شیاپ چانگ رفت، چهار مدال جهانی را کسب کرد. دو بار قهرمان جهان شد و دو بار مدال برنز جهان را به سینه انداخت و دوبار هم قهرمان بازی‌های آسیایی شد اما فقط یک بار توانست مدال برنز المپیک را به دست بیاورد که به لحاظ ارزش گذاری از همه‌ی مدال‌های دیگرش مهمتر و با ارزش‌تر است.

آمال و آرزوی یک ورزشکار رسیدن به مدال المپیک است که این آرزوی یوسف کرمی در بازی‌های ۲۰۰۴ آتن با رسیدن به مدال برنز برآورده شد، یک مدال مهم و با ارزش که حالا همان مدال با ارزش را در راستای حمایت از مردم با ارزش میانه در آذربایجان شرقی به حراج می‌گذارد. به همین دلیل هم خیلی‌ها این رفتار را یک مرام و مسلک پهلوانی می‌دانند و معتقد هستند که حالا یوسف کرمی تکواندوکار را هم می‌توان پهلوان نامید.

قبل از یوسف کرمی هم هادی ساعی یکبار این کار را کرده بود. هادی ساعی در زلزله بم مدال طلای المپیکش را برای کمک به مردم زلزله زده به حراج گذاشت و حالا یکبار دیگر در تکواندو این اتفاق رخ می‌دهد و یوسف کرمی با اهدای مدال خود نشان می‌دهد که مرام پهلوانی مختص یک رشته نیست و در هر رشته‌ای می‌توان پهلوان بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::